Premier League: kolejne porażki drużyn Fabiańskiego i Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak i Łukasz Fabiański przegrali kolejne mecze w Premier League. Na dodatek polski pomocnik został zmieniony przed upływem godziny gry.

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak Reuters / Ed Sykes / Grzegorz Krychowiak
Huddersfield Town było rywalem West Bromwich Albion. Pojedynek nie był wielkim widowiskiem - tradycyjnie The Baggies rozczarowali na całej linii, prezentując się koszmarnie w ofensywie. Kibice zobaczyli tylko jedną bramkę - ale za to jaką! Rajiv van La Parra kapitalnie uderzył z 35 metrów.

Druga połowa to czerwona kartka dla Christophera Schindlera (za drugą żółtą) już w 57. minucie. Tony Pulis, menedżer WBA, postanowił dokonać 120 sekund później aż trzech zmian jednocześnie. Z boiska zszedł m.in. Grzegorz Krychowiak. Bardziej ofensywne ustawienie, gra w przewadze jednego zawodnika na niewiele się zdała, ponieważ WBA dalej prezentowało się bardzo słabo i ostatecznie przegrało 0:1. W tabeli Premier League ma 10 punktów i jest piętnaste w tabeli.

Jeszcze gorzej radzi sobie Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w składzie. Łabędzie przegrały przed własną publicznością z beniaminkiem Brighton 0:1. Glenn Murray w pierwszej połowie kolanami z 4 metrów pokonał bezradnego polskiego golkipera. Ten nie miał dużo pracy, ale popisał się kapitalną interwencją po strzale głową z pięciu metrów. Swansea nie była w stanie wyrównać i ma 8 punktów na koncie. Znajduje się w strefie spadkowej.

W Bournemouth całe spotkanie na ławce spędził Artur Boruc, a w Southampton poza kadrą był Jan Bednarek.