Trener SC Freiburg ocenił występ Bartosza Kapustki przeciwko Schalke 04

SC Freiburg przegrał z Schalke 04 (0:1), ale Bartosz Kapustka pokazał się z dobrej strony. Od trenera dostał pochwałę, zebrał także niezłe oceny w serwisach internetowych.

Michał Fabian
Bartosz Kapustka na przedsezonowej prezentacji SC Freiburg PAP / Patrick Seeger / Bartosz Kapustka na przedsezonowej prezentacji SC Freiburg
Bartosz Kapustka zadebiutował w wyjściowym składzie SC Freiburg w meczu 11. kolejki Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen. Od początku był aktywny, a pod koniec I połowy niewiele brakowało, a zdobyłby bramkę. Po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Z kolei po przerwie "Kapi" mógł zapisać asystę, idealnie zagrywał do Nilsa Petersena, ale jego koledze brakowało precyzji. Na minus Polakowi trzeba zapisać sytuację z 62. minuty, gdy dał się ograć Danielowi Caligiuriemu, który zdobył jedyną bramkę w tym meczu.

Christian Streich, szkoleniowiec gospodarzy, po meczu pochwalił 14-krotnego reprezentanta Polski. - Obaj nowi piłkarze w składzie, Stanko i Kapustka, poradzili sobie dobrze - powiedział.

Trener SC Freiburg był za to mocno rozczarowany wynikiem. - Zagraliśmy bardzo dobry mecz, stworzyliśmy naprawdę dobre okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. A później straciliśmy taką bramkę… To niestety pasuje do naszej obecnej sytuacji - komentował. Drużyna Bartosza Kapustki zajmuje 16. miejsce z dorobkiem ośmiu punktów.

Polak, oprócz pochwały od trenera, zebrał niezłe oceny w serwisach internetowych. Portal whoscored.com wystawił mu notę 7,08 - drugą w tym meczu wśród piłkarzy SC Freiburg (lepszy był tylko Pascal Stenzel - 7,65).

Z kolei na portalu spox.com - w skali 1-6 (1 - klasa światowa, a 6 - występ poniżej krytyki) - Kapustka otrzymał notę 3,5 (razem z Alexandrem Schwolowem i Petersenem). Jedynie Stenzel zasłużył na lepszą ocenę (2,5).

Czy Bartosz Kapustka w meczu z Schalke udowodnił, że należy mu się miejsce w wyjściowym składzie Freiburga?