Bundesliga: dobry mecz Bartosza Kapustki. Polak blisko gola i asyst

Bartosz Kapustka po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie SC Freiburg i pokazał się z dobrej strony. Mało brakło, a Polak zdobyłby gola. Kapustka boisko opuścił w 75. minucie. Miał jednak udział przy straconej bramce.

Łukasz Witczyk
Bartosz Kapustka (z lewej) PAP/EPA / ARMANDO BABANI / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka (z lewej)
Dla Bartosza Kapustki był to premierowy występ w pierwszym składzie SC Freiburg. Wcześniej szkoleniowiec szansę dał mu tylko dwukrotnie, ale były to wyłącznie epizody. Tym razem Kapustce zaufał trener Christian Streich i nie może żałować tej decyzji. Reprezentant Polski pokazał, że należy mu się miejsce w podstawowej jedenastce zespołu z Freiburga.

Polak w 37. minucie mógł zdobyć gola. Zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, ale piłka po tym uderzeniu odbiła się od poprzeczki. Kapustka mecz mógł zakończyć z asystą, lecz dwukrotnie po jego dokładnych podaniach fatalnie spudłował Nils Petersen. Trener Streich w 75. minucie zdecydował się zmienić rozgrywającego dobry mecz Polaka.

Ostatecznie SC Freiburg przegrał z Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1. W 62. minucie gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył Daniel Caligiuri, choć miał sporo szczęścia. Gracz Schalke najpierw poradził sobie z Kapustką, a następnie uderzył zza pola karnego, piłkę strącił Christian Guenter, co zmyliło Alexandra Schwolowa. SC Freiburg starał się wyrównać, ale gospodarzom brakowało skuteczności.

Ważne zwycięstwo nad VfB Stuttgart odniósł Hamburger SV. Od 12. minuty HSV grało z przewagą jednego zawodnika, gdyż boisko za dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną opuścił Dzenis Burnić. Beniaminek w osłabieniu radził sobie słabo i uległ 1:3. Triumf odniósł także RB Lipsk. W 56. minucie po golu Jonathasa prowadzenie objął Hannover 96, ale po bramkach Yussufa Poulsena i Timo Wernera RB Lipsk zdołał odwrócić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z kolei remisami 1:1 zakończyły się starcia Borussii M'gladbach z 1.FSV Mainz i FC Augsburg z Bayerem Leverkusen.

Wyniki:

SC Freiburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)
0:1 - Daniel Caligiuri 62'

Borussia M'gladbach - 1.FSV Mainz 1:1 (0:1)
0:1 - Abdou Diallo 19'
1:1 - Jannik Vestergaard 67'

FC Augsburg - Bayer Leverkusen 1:1 (0:0)

2:1 - Timo Werner 85'

Czy Bartosz Kapustka wywalczy sobie stałe miejsce w podstawowym składzie SC Freiburg?