Premier League: Tottenham z trudem wymęczył wygraną z outsiderem

Derby Londynu dla Tottenhamu. W starciu z Crystal Palace drużyna Mauricio Pochettino zaprezentowała się mizernie, ale wygrała 1:0 dzięki pięknej bramce Heung-Min Sona.

Szymon Mierzyński
Danny Rose (z prawej) oraz Ruben Loftus-Cheek (z lewej) PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Danny Rose (z prawej) oraz Ruben Loftus-Cheek (z lewej)
Pierwsza połowa była bezbarwna, a faworyzowane Koguty w niczym nie przypominały ekipy, która w ubiegłą środę pokonała w Lidze Mistrzów Real Madryt (3:1). Najlepszą okazję do otwarcia wyniku mieli wręcz goście. W 36. minucie bardzo groźnie główkował Scott Dann i zasłonięty Paulo Gazzaniga interweniował z najwyższym trudem.

Tuż po przerwie Tottenham dostał kolejne ostrzeżenie, a wysłał je soczystym płaskim strzałem Andros Townsend. Znów górą był bramkarz. Gazzaniga nie popisał się natomiast chwilę później, gdy wyszedł na przedpole, lecz nie zdążył do piłki i został uprzedzony przez Wilfrieda Zahę. Wydawało się, że tym razem gol paść już musi, ale napastnik Orłów nieprawdopodobnie spudłował!

W starciu z tak niebezpiecznym rywalem jak Koguty stuprocentowe sytuacje trzeba wykorzystywać, w przeciwnym wypadku płaci się bardzo wysoką cenę. Tak też było na Wembley. W 64. minucie cudownym technicznym uderzeniem sprzed pola karnego decydującą bramkę zdobył Heung-Min Son. Faworyt nie do końca zasłużył na zwycięstwo, lecz potrafił "ukąsić" i uniknął kolosalnej wpadki, bo taką byłaby strata punktów z ostatnim zespołem w tabeli Premier League.

Tottenham ma teraz 23 oczka i zajmuje 3. pozycję.

Tottenham Hotspur - Crystal Palace 1:0 (0:0) 1:0 - Heung-Min Son 64'

Czy Tottenham Hotspur ma realną szansę na mistrzostwo Anglii?