Twierdza Camp Nou niezdobyta. FC Barcelona gra tam rewelacyjnie

FC Barcelona gra znakomicie przed własną publicznością w Primera Division. Na Camp Nou Duma Katalonii wygrała łącznie 18 meczów z rzędu.

Jakub Artych
FC Barcelona PAP/EPA / Andreu Dalmau / FC Barcelona
Po raz ostatni FC Barcelona straciła punkty na Camp Nou w grudniu 2016 roku. Pech chciał, iż stało się to w 90. minucie, kiedy do remisu doprowadził Sergio Ramos (2:2 z Realem Madryt). Od tego momentu Duma Katalonii gromi kolejnych rywali przed własną publicznością.

Najpierw świetną passę rozpoczął w poprzedniej kampanii Luis Enrique, który wygrał 12 meczów z rzędu w Primera Division. Dobrą serię kontynuuje teraz Ernesto Valverde, odnosząc już sześć zwycięstw. Dzięki temu Blaugrana jest liderem rozgrywek, mając osiem punktów przewagi nad odwiecznym rywalem z Madrytu.

Obecna seria zwycięstw jest szóstą najlepszą w historii Barcelony. Aby znaleźć pierwszą, należy cofnąć się do lat 60 XX wieku. Rekord wynosi 39 pojedynków w latach 1957-1961.

Jak Duma Katalonii wygląda na tle innych rozgrywek europejskich? Zespołami, które nie straciły jeszcze punktów w lidze na swoim stadionie, są Paris Saint-Germain - 6 zwycięstw, Sampdoria - 5, Arsenal - 5 oraz Manchester United - 5. Rekordy dotyczą oczywiście tylko ligowych spotkań.

Z powodu przerwy na mecze reprezentacji, Barcelona trenuje w bardzo okrojonym składzie. We wtorek Aleix Vidal, Paco Alcacer, Denis Suarez oraz Gerard Deulofeu ćwiczyli z drużyną rezerw. Indywidualne zajęcia ma z kolei Luis Suarez, który nie zagra w piątkowym spotkaniu z reprezentacją Polski.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy FC Barcelona zostanie mistrzem Hiszpanii?