Premier League: sensacyjny powrót Ibrahimovicia. Man Utd rozbił Newcastle

1,5-2 miesiące przed czasem wrócił na boisko Zlatan Ibrahimović. Manchester United wygrał na Old Trafford z Newcastle United 4:1, chociaż beniaminek postraszył drużynę Jose Mourinho.

Bartosz Zimkowski
Chris Smalling (w czerwonej koszulce) oddaje strzał Getty Images / Alex Livesey / Chris Smalling (w czerwonej koszulce) oddaje strzał
Kibice Manchesteru United przecierali oczy ze zdumienia w 14. minucie, gdy Czerwone Diabły straciły pierwszą bramkę w tym sezonie przed własną publicznością. Po kontrze z prawej flanki dośrodkował DeAndre Yedlin, a Dwight Gayle oddał bardzo precyzyjny strzał. Sroki, chociaż prowadziły, nadal atakowały, ale nie były w stanie postawić kropki nad "i".

Zemściło się to w ostatnich minutach pierwszej połowy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Anthony Martial (gol głową z pięciu metrów), a tuż przed przerwą prowadzenie dał Chris Smalling. Środkowy defensor, tak jak wcześniej Martial, wygrał pojedynek powietrzny i z dwóch metrów głową umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron nadal dominowali gospodarze. Potwierdzili to dziewięć minut po wznowieniu gry. Man Utd przeprowadził bardzo szybką kontrę. Rozpoczął ją Juan Mata podając do Lukaku. Belg dośrodkował w pole karne, gdzie Marcus Rashford zgrał ją do Paula Pogby (wrócił do gry po dwumiesięcznej przerwie), który z trzech metrów tylko dołożył nogę.

Lukaku przełamał się 20 minut przed końcem. Belg nie potrafił trafić do siatki przez siedem spotkań, ale teraz wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem.

Na ostatnie 13 minut zameldował się Zlatan Ibrahimović. Szwed sensacyjnie wrócił na murawę grubo 1,5 miesiąca przed czasem. Dotychczas mówiono, że "Ibra" najwcześniej na boisku pojawi się w styczniu, a tymczasem już w połowie listopada znów możemy oglądać go w barwach MU. Mógł nawet zdobyć gola, ale Rob Elliot z trudem sparował jego strzał nożycami.

Podopieczni Jose Mourinho zwyciężyli 4:1 i mają 26 punktów (druga pozycja) - osiem mniej od Manchesteru City.

Manchester United - Newcastle United 4:1 (2:1)
0:1 - Dwight Gayle 14'
1:1 - Anthony Martial 37'
2:1 - Chris Smalling 45+1'
3:1 - Paul Pogba 54'
4:1 - Romelu Lukaku 70'

Man Utd: de Gea - Valencia, Lindelof, Smalling, Young - Mata (83' Herrera), Matić, Pogba (70' Fellaini) - Rashford, Lukaku, Martial (77' Ibrahimović).

Newcastle: Elliot - Yedlin, Clark, Lejeune, Manquillo - Ritchie (66' Aarons), Hayden, Shelvey, Jacob Murphy - Gayle (77' Diame), Joselu (72' Mitrović).