Premier League: Krychowiak ściągnięty w przerwie. Kolejny żenujący mecz WBA

Już w przerwie Grzegorz Krychowiak został zmieniony przez Tony'ego Pulisa. West Bromwich Albion zaprezentowało się dramatycznie i przegrało z Chelsea 0:4.

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak (z lewej) i Eden Hazard (z prawej) Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej) i Eden Hazard (z prawej)

Grzegorz Krychowiak początkowo był nie do ruszenia. Tony Pulis zachwycał się Polakiem i w siedmiu pierwszych meczach Krychowiak zagrał od deski do deski w każdym z tych spotkań. Pierwszy raz został zmieniony w starciu z Manchesterem City, ale była to dopiero 81. minuta. Jednak w następnym meczu Polak boisko opuścił już przed upływem godziny gry, a teraz w przerwie.

West Bromwich Albion po pierwszej połowie przegrywało już 0:3. The Baggies spisują się katastrofalnie i ostatni raz wygrali w Premier League jeszcze w sierpniu, gdy w klubie nie było Krychowiaka. Alvaro Morata (dobił strzał Hazarda), Eden Hazard (dostał podanie od Moraty), Marcos Alonso (wykorzystał dośrodkowanie Fabregasa z rzutu wolnego) sprawili, że Tony Pulis musiał coś zmienić w przerwie. Zdecydował się ściągnąć Krychowiaka.

Po zmianie stron wcale nie było lepiej, ponieważ Hazard ustrzelił dublet w 62. minucie, gdy wykorzystał podanie od Fabregasa. Kibice Chelsea bawili się świetnie i śpiewali, że następnego dnia Pulis nie będzie już trenerem WBA. Całkiem to możliwe, ponieważ The Baggies z dwunastu ligowych meczów wygrali tylko dwa, strzelili zaledwie 9 goli, a styl w niczym nie przypomina ekipy z najwyższej klasy rozgrywkowej.

West Bromwich Albion - Chelsea FC 0:4 (0:3)
0:1 - Alvaro Morata 17'
0:2 - Eden Hazard 23'
0:3 - Marcos Alonso 38'
0:4 - Eden Hazard 62'

WBA: Foster - McAuley, Hegazy, Evans - Phillips (84' McClean), Krychowiak (46' Yacob), Barry, Livermore, Gibbs - Rondon, Jay Rodriguez (70' Burke).

Chelsea: Courtois - Christensen, Cahill, Azpilicueta - Zappacosta, Fabregas (67' Drinkwater), Kante (77' Willian), Bakayoko, Alonso - Morata, Hazard (71' Pedro).

Żółte kartki: Rondon, Yacob (WBA) oraz Fabregas, Hazard, Morata (Chelsea).