Bundesliga: w Berlinie odjazdy i powroty. Szalony mecz i sześć goli!

W ostatnim sobotnim pojedynku 12. kolejki Bundesligi Hertha Berlin przegrała z Borussią M'gladbach 2:4. Goście prowadzili już 3:0, ale gospodarze złapali kontakt. Ostatni cios zadali jednak przyjezdni.

Michał Piegza
Davie Selke (z lewej) oraz Jannik Vestergaard (z prawej) Getty Images / Boris Streubel/Bongarts / Na zdjęciu: Davie Selke (z lewej) oraz Jannik Vestergaard (z prawej)
Chyba niewielu spodziewało się aż takich emocji w meczu w Berlinie. W spotkaniu Herthy z Borussią padło aż sześć goli. Kanonadę rozpoczęli goście, którzy w 20. minucie prowadzili już... 3:0.

Przyjezdni zbyt szybko uwierzyli w wygraną, co wykorzystali miejscowi. Hertha jeszcze przed przerwą zdobyła pierwszego gola, a w 71. minucie złapała bramkowy kontakt. Spodziewanych emocji sześć minut później pozbawił wszystkich Raffael, który ustalił wynik na 2:4.

Hertha Berlin - Borussia M'gladbach 2:4 (1:3) 0:1 - Stindl 5' 0:2 - Hazard (k.) 14' 0:3 - Raffael 20' 1:3 - Ibisević 28' 2:3 - Weiser 71' 2:4 - Raffael 77'

Hertha Berlin utrzyma się w Bundeslidze?