Nice I liga: Odra Opole pogrążyła Górnika Łęczna

Odra Opole nie zwalnia tempa i na wyjeździe pokonała Górnika Łęczna 3:0 w niedzielnym meczu 18. kolejki Nice I ligi. Beniaminek z Opola umocnił się więc w ścisłej czołówce tabeli.

Paweł Patyra
Od początku Odra Opole odważnie ruszyła do przodu, co przyniosło efekt przed upływem kwadransa gry. W 14. minucie goście rozmontowali defensywę rywala i składną akcję precyzyjnym strzałem zwieńczył Szymon Skrzypczak.

Strata gola otrzeźwiająco podziałała na Górnika Łęczna. Zielono-czarni wzięli się do roboty i wypracowali przewagę. Kilka razy byli o włos od wyrównania - w poprzeczkę trafił Łukasz Tymiński, a w słupek Rafał Kosznik. Świetną sytuację zmarnował też kapitan Grzegorz Bonin.

Chociaż Odra popełniła kilka błędów w defensywie, to mimo wszystko zaprezentowała niezłą organizację gry. Goście szybko przechodzili z obrony do ataku i tuż przed przerwą zadali kolejny cios. Po zagraniu wzdłuż bramki Rafała Brusiło na 2:0 podwyższył Marcin Wodecki.

Po przerwie opolski zespół skupił się na obronie, a gospodarze z całych sił starali się odrobić straty. Fenomenalnie radził sobie jednak bramkarz Odry Mateusz Kuchta, który wielokrotnie ratował swoją drużynę. Walnie przyczynił się on do sukcesu beniaminka.

Pomimo olbrzymiej przewagi Górnik bił głową w mur. Gospodarze do ostatniego gwizdka sędziego nie ustawali w atakach, jednak nie dało to żadnego efektu. Na dodatek w 88. minucie Odra przeprowadziła świetną kontrę i za sprawą Wodeckiego podwyższyła na 3:0.

Nieudanie wypadł więc debiut tymczasowego trenera Górnika Sławomira Nazaruka. Dla spadkowicza z Lotto Ekstraklasy był to już ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Natomiast Odra dzięki wygranej umocniła się w czołówce i przynajmniej do wieczornego meczu Miedzi Legnica pozostanie liderem Nice I ligi.

Górnik Łęczna - Odra Opole 0:3 (0:2)
0:1 - Skrzypczak 14'
0:2 - Wodecki 42'
0:3 - Wodecki 88'

Górnik: Prusak - Kosznik, Kasperkiewicz, Sosnowski, Pisarczuk - Bonin, Pruchnik (55' Karbowy), Sasin (90' Szczerba), Tymiński, Jarecki (75' Szewczyk) - Szysz.

Odra: Kuchta - Trznadel, Bodzioch, Kowalski, Winiarczyk - Brusiło (86' M. Gancarczyk), Habusta, Niziołek, Wodecki (90+1' Marzec) - Nowak (72' Baran), Skrzypczak.

Żółte kartki: Sosnowski, Tymiński (Górnik) oraz Habusta (Odra).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).