Puchar Francji: EA Guingamp drugim finalistą

We wtorek do finału Pucharu Francji awansowali piłkarze Stade Rennes, którzy pokonali Grenoble Foot 1:0. O drugie miejsce w decydującej fazie rozgrywek w środę walczyli zawodnicy Toulouse FC i EA Guingamp. Niespodziewanie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny gości.

Piotr Robaczyński

Do przerwy EA Guingamp prowadziło 1:0 po golu Eduardo Dos Santosa. W 52. minucie czerwoną kartką ukarany został pomocnik zespołu przyjezdnych Richard Soumah i wydawało się, że osłabienie rywala pomoże Tuluzie w przechyleniu szali zwycięstwa na swoją stronę. W 74. minucie gospodarze wyrównali po trafieniu André-Pierre'a Gignaca, ale nie udało im się już strzelić kolejnej bramki. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego stracili natomiast gola, w 90. minucie losy spotkania rozstrzygnął Badara Sene, który pojawił się na boisku zaledwie minutę wcześniej.

EA Guingamp po raz drugi w historii zagra w finale rozgrywek o Puchar Francji. W 1997 roku zespół ten przegrał rywalizację o trofeum z OGC Nice. Ten sukces ma wyjątkowe znaczenie dla trenera drugoligowej drużyny z Guingamp Victora Zvunki, w latach 1991-1993 prowadził on bowiem Tuluzę.

Toulouse FC - EA Guingamp 1:2
0:1 - Santos 29'
1:1 - Gignac 74'
1:2 - Sene 90'

Finał odbędzie się 9 maja na Stade de France.