Kontuzja Macieja Rybusa. Problem mięśniowy reprezentanta Polski

Maciej Rybus już w 58. minucie musiał opuścić boisko. Powodem był uraz mięśniowy. Jego Lokomotiw Moskwa wygrał z Anży Machaczkała 1:0.

Łukasz Witczyk
Maciej Rybus, reprezentant Polski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Maciej Rybus, reprezentant Polski
Dla Macieja Rybusa był to trzeci mecz w ciągu 9 dni. 28-latek 10 listopada zagrał 90 minut w starciu z Urugwajem (0:0), a trzy dni później rozegrał 83 minuty w pojedynku z Meksykiem (0:1). Po powrocie do Rosji Rybusa czekał wyjazdowy mecz przeciwko Anży Machaczkała.

Rybus zaczął go w podstawowym składzie i pokazywał się z dobrej strony. Polak w 58. minucie opuścił boisko. Zmiana spowodowana była problemami zdrowotnymi reprezentanta Polski.

Jak na Twitterze poinformował Mariusz Piekarski, Rybus ma naderwany mięsień. Nie jest wiadome, jak długa przerwa w treningach czeka polskiego piłkarza.

Lokomotiw Moskwa jest liderem rosyjskiej Premier Ligi. Zespół ze stolicy Rosji wywalczył dotychczas 36 punktów i jego przewaga nad drugim w tabeli Zenitem St. Petersburg wynosi 6 "oczek".

Czy Maciej Rybus powinien zostać powołany do kadry Polski na MŚ 2018?