Nice I liga: Miedź Legnica nie wykorzystała szansy

Podziałem punktów zakończył się mecz kończący 18. kolejkę Nice I ligi. Miedź Legnica prowadziła z Rakowem 1:0 po golu z rzutu karnego Marquitosa. Wyrównał jeszcze przed przerwą Tomas Petrasek.

Michał Piegza
radość piłkarzy Miedzi Legnica Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
Przed meczem piłkarze Miedzi wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa nad Rakowem awansują na pozycję lidera. Spotkanie rozpoczęło się z 30-minutowym opóźnieniem. Awaria prądu na stadionie w Legnicy została dość szybko naprawiona.

Pojedynek świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. W 10. minucie w polu karnym przewrócony został Fabian Piasecki. "Jedenastkę" wykorzystał Marquitos. Prowadząc Miedź kontrolowała przebieg gry. Raków sporadycznie przedostawał się pod bramkę Łukasza Sapeli. W 25. minucie powinno być 2:0, ale w sytuacji sam na sam w ostatnim momencie zablokowany został strzelec gola na 1:0. Chwilę później groźnie z dystansu przymierzył Tomasz Augustyniak. Mateusz Lis wybił piłkę na róg.

Goście zaatakowali dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 41. minucie strzał Rafała Figiela trafił w głowę obrońcy. Chwilę później był już jednak remis. Dalekie dogranie do Niewulisa, ten zgrał do Petraska, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie mecz się wyrównał. W 51. minucie mocny strzał Piaseckiego wybił na korner Lis. Sześć minut później bramkarz odbił uderzenie sprzed pola karnego Grzegorza Bartczaka. Z kolei w 64. minucie sędzia słusznie nie uznał trafienia będącego na spalonym Piotra Malinowskiego.

W końcówce żadna z drużyna nie chciała zbytnio ryzykować. Swoje szanse miała Miedź. W 74. minucie strzał wślizgiem Piaseckiego zdołał zatrzymać na linii Lis. Bramkarz w 89. minucie uratował Raków przed porażką broniąc uderzenie z rzutu wolnego Jakuba Vojtusa.

Miedź Legnica - Raków Częstochowa 1:1 (1:1)
1:0 - Marquitos (k.) 11'
1:1 - Petrasek 42'

Miedź Legnica: Łukasz Sapela - Paweł Zieliński, Jonatan de Amo, Tomislav Bozić, Grzegorz Bartczak, Omar Santana (89' Łukasz Garguła), Rafał Augustyniak, Przemysław Mystkowski, Wojciech Łobodziński, Fabian Piasecki (81' Jakub Wojtus), Marquitos (46' Mladen Bartulović).

Raków Częstochowa: Mateusz Lis - Hubert Tomalski (87' Gracjan Kuśmierek), Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis, Karol Mondek, Piotr Malinowski, Rafał Figiel, Jakub Łabojko, Igor Sapała, Przemysław Mizgała (60' Przemysław Oziębała), Adam Czerkas (77' Jose Embalo).

Żółte kartki: Łobodziński (Miedź) oraz Sapała, Mizgała, Petrasek, Łabojko (Raków).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Miedź Legnica awansuje do Lotto Ekstraklasy?