Włosi pod wrażeniem Zielińskiego. "Niszczycielski piłkarz"

Piotr Zieliński jest jednym z najbardziej chwalonych graczy SSC Napoli przez włoskie media po meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck (3:0). Polak strzelił bardzo ładną bramkę, która zachwyciła dziennikarzy.

Tomasz Skrzypczyński
Piotr Zieliński Newspix / Franco Romano / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

We wtorkowy wieczór Piotr Zieliński długo pozostawał w cieniu kolegów z drużyny. W pierwszej połowie spotkania z Szachtarem reprezentant Polski unikał ryzyka i rzadko zapędzał się pod pole karne rywali, zwykle podając piłkę do najbliższego partnera. Na szczęście po przerwie pomocnik zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Brał na siebie ciężar gry, nie bał się odpowiedzialności, co szybko przełożyło się na grę całej drużyny. W 81. minucie udowodnił, jak ogromne ma umiejętności.

Zieliński przeprowadził piękną akcję z Driesem Mertensem, z którym wymienił krótkie podania, wpadł w pole karne i efektownym strzałem pokonał bramkarza Szachtara. Akcją Polaka zachwycają się włoscy dziennikarze.

"Niszczycielski Zieliński" - pisze serwis "tuttomercatoweb.com". "Druga połowa była w jego wykonaniu znakomita. Swoją grą poprowadził Napoli do okazałego zwycięstwa" - dodali dziennikarze, wystawiając mu wysoką notę "7".

Także włoska odsłona telewizji Eurosport chwali naszego pomocnika. "Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej pokazał swoją moc. Po pięknej akcji z Mertensem strzelił gola przypieczętowującego zwycięstwo Napoli" - czytamy (nota "6.5").

"Długo był niewidoczny, ale gdy już doszedł do głosu, zdominował całkowicie środek pola. Po bramce z Milanem strzelił kolejnego pięknego gola" - pisze z kolei dziennik "La Repubblica", która również oceniła go na "6.5".

"Wraz z Mertesem rozmontowali całą obronę Szachtara. W drugiej połowie byli nie do zatrzymania dla rywali" - opisuje serwis telewizji Mediaset.

Dobrym występem przeciwko Szachtarowi Zieliński wywalczył sobie być może miejsce w podstawowej "11" drużyny z Neapolu. Z kolei zespół zachował szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Przed ostatnią kolejką ma trzy punkty straty do Szachtara, a przed sobą wyjazdowe starcie z Feyenoordem Rotterdam.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy SSC Napoli awansuje do drugiej fazy Ligi Mistrzów?