PSG pobiło rekord Ligi Mistrzów

Ekipa Paris Saint-Germain w środę zdemolowała Celtic Glasgow 7:1. Paryżanie już zdążyli pobić rekord goli zdobytych w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a do rozegrania pozostał im jeszcze jeden mecz.

Karol Borawski
Neymar (Paris Saint-Germain) Newspix / Dave Winter / Na zdjęciu: Neymar (Paris Saint-Germain)
Mecz na Parc des Princes zaczął się niespodziewanie, goście już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Sytuacja szybko wróciła do normy i do przerwy gospodarze wygrywali 4:1.

Kiedy w 75 minucie Marco Verratti strzelił na 5:1, Paris Saint-Germain pobił rekord Borussii Dortmund sprzed roku w liczbie zdobytych goli w fazie grupowej Ligi Mistrzów (BVB zdobyło wówczas 21 goli).

Paryżanie na tym nie poprzestali. Za sprawą Edinsona Cavaniego i Daniego Alvesa podwyższyli wynik. Po pięciu kolejkach mają na koncie 24 gole i do rozegrania mecz z Bayernem Monachium.

Mimo wygrania wszystkich spotkań PSG nie zagwarantowało sobie jeszcze pierwszego miejsca w grupie. Straci je jeśli przegra z Bayernem różnicą co najmniej czterech goli.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)