Premier League: pierwszy punkt Davida Moyesa, ale West Ham United wciąż w strefie spadkowej

West Ham United zdobył pierwszy punkt pod wodzą Davida Moyesa, ale remis z Leicester City (1:1) nie pozwolił mu opuścić strefy spadkowej.

Szymon Mierzyński
David Moyes (z prawej) Getty Images / Julian Finney / Staff / Na zdjęciu: David Moyes (z prawej)
Oba gole w piątkowym spotkaniu padły w pierwszej połowie. Zaczęło się od prowadzenia Lisów. Już w 8. minucie lewym skrzydłem przedarł się Jamie Vardy i po jego centrze, płaskim strzałem do siatki trafił Marc Albrighton. Joe Hart nie interweniował, bo był bez szans.

Młoty podniosły się tuż przed przerwą. Z rzutu rożnego dośrodkował Manuel Lanzini, a uderzeniem głową wyrównał Cheikhou Kouyate.

West Ham ma teraz 10 pkt. - tyle samo co otwierające bezpieczną strefę West Bromwich Albion. Londyńczycy plasują się jednak niżej ze względu na gorszą różnicę bramek. Leicester z kolei gromadzi 14 "oczek" i jest 11.

West Ham United - Leicester City 1:1 (1:1) 0:1 - Marc Albrighton 8' 1:1 - Cheikhou Kouyate 45'