Premier League: podział punktów w Liverpoolu. Piętnasty gol Salaha

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Mohamed Salah
Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Mohamed Salah

Liverpool zremisował z Chelsea 1:1 w ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki Premier League. Już 15. bramkę w sezonie (licząc wszystkie rozgrywki) zdobył Mohamed Salah. Dla mistrzów Anglii trafił Willian.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa była toczona w bardzo szybkim tempie. Ciut lepiej prezentował się Liverpool FC, ale Chelsea odgryzała się rywalom. Dobrze dysponowany był Eden Hazard, który kilkukrotnie włączył najwyższy bieg i wówczas The Reds mieli spore problemy z zatrzymaniem Belga.

Juergen Klopp zdecydował się na kilka zmian. Na ławce usiedli m.in. Sadio Mane czy Roberto Firmino. Kluczowi zawodnicy LFC dostali szansę, żeby odpocząć po wymagającym meczu z Sevillą w Lidze Mistrzów. Jak zwykle w barwach Liverpoolu aktywny był Mohamed Salah. Egipcjanin błyszczy w tym sezonie i do tego meczu miał aż 14 bramek na koncie (licząc wszystkie rozgrywki).

Przeciwko Chelsea, swojej byłej drużynie, zdobył kolejnego gola. Coutinho zagrał do Alexa Oxlade'a-Chamberlaina, który tylko trącił piłkę do Salaha. Egipcjanin prawą nogą oddał płaski strzał w krótki słupek, ale to wystarczyło, żeby pokonać bramkarza.

Antonio Conte zareagował na niekorzystny wynik i najpierw na boisko wprowadził Fabregasa, a później Williana. To właśnie Brazylijczyk w 85. minucie tak dośrodkowywał w pole karne, że wyszła z tego idealna podcinka nad Mignoletem. Belg wyciągnął się jak struna, ale piłki nie sięgnął.

Mecz na Anfield zakończył się remisem 1:1. Liverpool jest piąty w tabeli (23 punkty), a Chelsea zajmuje trzecie miejsce (26 pkt).

Liverpool FC - Chelsea FC 1:1 (0:0) 1:0 - Mohamed Salah 65' 1:1 - Willian 85'

Liverpool: Mignolet - Gomez, Matip, Klavan, Moreno - Oxlade-Chamberlain (89' Mane), Henderson, Milner - Salah, Sturridge (67' Wijnaldum), Coutinho (89' Lallana).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill - Zappacosta (83' Willian), Drinkwater (74' Fabregas), Kante, Bakayoko, Alonso - Hazard - Morata.