Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wpis Bońka wywołał burzę. Wulgarny komentarz prezesa PZPN

"Gość pier*******y" napisał Zbigniew Boniek na Twitterze. Jego komentarz pojawił się pod wpisem byłego właściciela Legii Warszawa Macieja Wandzela. Szef PZPN jednak nie chce zdradzić do kogo były skierowane jego słowa.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek jest wielkim fanem Twittera, o czym świadczy, chociażby prawie dwadzieścia tysięcy opublikowanych wpisów. Prezes PZPN jednak znany jest z tego, że nie zawsze gryzie się w język i zdarzają mu się kontrowersyjne wpisy. W sieci wybuchła właśnie kolejna burza ze sternikiem polskiego futbolu.

Maciej Wandzel na TT wypowiedział się na temat sobotniego meczu Korona Kielce - Legia Warszawa. Było w nim kilka kontrowersji, a jedna z nich dotyczyła spalonego, który był trudny do oceny.

To właśnie pod tym wpisem pierwszy raz pojawiła się wulgarna odpowiedź Bońka. Komentarz jednak bardzo szybko został usunięty, a potem prezes PZPN tłumaczył, że miał to być prywatny tweet.

Twitter Twitter
Niektórzy użytkownicy Twittera wcześnie zdążyli zrobić zdjęcie, które zaczęło krążyć po sieci. "Zibi' odniósł się do afery, ale nie ugasił pożaru.

Nie wiadomo do kogo skierowany był obraźliwy wpis. Kibice sugerują, że do Wandzela, ale trudno to jednoznacznie stwierdzić. Były też sugestie, że Boniek swoje słowa adresował do Sławomira Stempniewskiego, który w Canal+ analizuje sędziowskie kontrowersje, ale prezes PZPN szybko zaprzeczył. Dodał jedynie, że to "tajemnica mundialu".

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica może liczyć na wsparcie polskich kibiców. Wyjątkowa flaga debiutuje w Abu Zabi

Czy Boniek powinien być bardziej rozważny na Twitterze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (13):

 • Plotzek Zgłoś komentarz
  Zaraz powieszą pana Bońka. Prezes PZPN ma prawo wyrazić swoją opinię, nawet taką. Nie pisze w niej wyraźnie do kogo się w niej odnosi, czy pana Macieja Wandzla, czy byłego sędziego
  Czytaj całość
  piłkarskiego, eksperta "nc+" pana Sławomira Stempniewskiego. Może miał z tym "gościem' na myśli np. sodomitę albo... konia.
  • hack Zgłoś komentarz
   Widzę, kupa świętojebliwych, bo anonimowych... Sami ślą bluzgi na tym forum i na każdym inny, ale anonimowo.
   • Janusz 7777 Zgłoś komentarz
    Trzeb mieć jajko
    • gmk38 Zgłoś komentarz
     Niech sie lepiej zajmie zmniejszeniem ligi i reformą rozgrywek zeby ją podniesc z kryzysu a nie sie chowa za wynikami pierwszej reprezentacji, prezesa polskiej pilki obowiązuje zachowanie
     Czytaj całość
     na poziomie , niech nie zapomina ze jest tez prezesem dzieci i młodzieży ktorzy kopią pilke i tez czytają jego popisy
     • slaw... Zgłoś komentarz
      Zbyszek tak trzymaj ;)
      • undisputed Zgłoś komentarz
       o boże jak afera że Boniek napisał takie słowo. Nagle wszyscy święci się kuźwa znaleźli!!!
       • Maria Harasim Zgłoś komentarz
        CZEGO CHCECIE OD NIEGO - PRZYNAJMNIEJ NIE JEST HIPOKRYTĄ
        • grolo Zgłoś komentarz
         Zadziwiające jest działanie moderatora. Ignoruje wezwania do usunięcia wpisu, w którym jeden user zwraca się do drugiego per "Kozojebcu" (wisi od kilku dni, pod innym artykułem) Ale
         Czytaj całość
         wyciął mój wpis tutaj, o treści: "Uderz w stół, to chamy się odezwą. Ci, którzy stale popisują się tu swoim chamstwem, nagle stają się zgorszonymi strażnikami czyjejś moralności. To się moi drodzy nazywa hipokryzja". Moderatorze! Proponuję ci zapoznać się z regulaminem SF pkt. 30. Zwróć uwagę, że mój wpis nie jest żadnym atakiem personalnym. Nikogo nie obraża, a tylko piętnuje ZJAWISKO . PS. Czy moderatorzy na SF mają w ogóle jakieś szkolenie? Przydałoby się takie z czytania regulaminu, z naciskiem na "czytanie ze zrozumieniem"
         • Grek Zorba Zgłoś komentarz
          Czego oczekiwać od takiej osoby...
          • 13MP 18PP Zgłoś komentarz
           Boniek się zmienił - właściwie o 180 stopni - od wygrania drugiej kadencji na prezesa związku. Wiedział, że trzeciej już nie będzie, więc może poszaleć. Jest chamski i niezwykle
           Czytaj całość
           arogancki, często prowokuje. Dobrze, że opanował się trochę z wpisami politycznymi, bo one brzmiały jak dyskusja dwóch meneli pod spożywczakiem. To prywatnie, bo jeśli chodzi o sama funkcję prezesa, to wiele zrobił dla polskiej piłki i trzeba mu to oddać, ale to nie jest powód, żeby z oficjalnego konta urządzał sobie jakieś osobiste gierki.
           • Jozef Blonski Zgłoś komentarz
            a kiedy On był rozważny, no kiedy. Może jak był zawodnikiem, może jak był trenerem klubowym, może jak był trenerem reprezentacji, czy też obecnie, podczas prezesowania w PZPN. Przecież
            Czytaj całość
            On od zawsze jest sobą w negatywnym tego słowa znaczeniu. Wulgarność, presja jako zawodnikowi i jako trenerowi niekiedy są wręcz niezbędne do zaistnienia w drużynie, do podkreślenia swoich racji, ale już prezesowi PZPN w żadnym razie to nie uchodzi. To, że sędziowie obsługujący system VAR potrafią namieszać jest wiadomym od samego początku, kiedy ten system wprowadzono do .... sportu. Machloje, jak były, tak są i tak będą. Popatrzcie jakie numery są "kręcone" w Ekstraklasie, w I i II lidze. O niższych ligach nawet nie będę wspominał. Prawdziwego sportu już nie ma.
            • henryabor Zgłoś komentarz
             Zbynio jedynie pokazuje swoje prawdziwe oblicze b. kopacza!
             • Jerzy Mierzyński Zgłoś komentarz
              Bońkowi, ordynarnemu chamowi, zawsze słoma wystawała z butów...Wcale mnie nie dziwi wpis tego buca.
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×