Serie A: męki Atalanty Bergamo z Benevento. 14. porażka beniaminka

Atalanta Bergamo wygrała 1:0 z Benevento Calcio w 14. kolejce. Uczestnik Ligi Europy miał kłopot z pokonaniem beniaminka, który wyłącznie przegrywa od czasu awansu do Serie A.

Alejandro Gomez (z prawej) oraz Cristiano Lombardi (z lewej) Getty Images / Emilio Andreoli / Stringer / Na zdjęciu: Alejandro Gomez (z prawej) oraz Cristiano Lombardi (z lewej)
Zdemolowali Everton, zremisowali z Juventusem, przegrali z Udinese Calcio. Piłkarze Atalanty Bergamo nie potrafią ustabilizować formy. Po udanym występie w Lidze Europy drużyna często potyka się w Serie A. Wymęczona wygrana z Benevento Calcio to pierwsza Nerazzurrich po trzech kolejkach oczekiwania. Gospodarze odetchnęli z ulgą, ponieważ kolejna wpadka wisiała w powietrzu.

Od początku pojedynku atakował faworyt. Najgroźniejsze w pierwszym kwadransie były uderzenia głową Timothy'ego Castagne i Andreasa Corneliusa. W drugim kwadransie akcja Alejandro Gomeza zakończona strzałem lewą nogą obok słupka. Brakowało gospodarzom precyzji. Jedna celna próba przez 45 minut z autsajderem nie była powodem do dumy.

Tyle samo oddało Benevento, a Etrit Berisha miał trudniejszą interwencję w pierwszej połowie niż bramkarz beniaminka. W 40. minucie zatrzymał silne uderzenie głową Samuela Armenterosa, najgroźniejszego napastnika gości. Małym zaskoczeniem był fakt, że w przerwie trener wymienił Szweda na George Puscasa.

Za ofensywę Atalanty odpowiadali, poza wspomnianymi Corneliusem i Gomezem, także Bryan Cristante i Remo Freuler. W 52. minucie dołączył do nich Josip Ilicić, a leniwego Corneliusa zmienił Andrea Petagna. Czas mijał, a drużyna z Bergamo nie była groźniejsza. Do ataku zebrał się nawet stoper Andrea Masiello, który po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu trafił w boczną siatkę.

Atalanta uniknęła wpadki w 75. minucie. Szybko wyprowadziła piłkę spod własnego pola karnego pod przeciwne, a gola na 1:0 strzelił z 20. metra Cristante. Podawał zmiennik Ilicić. Młody pomocnik zdobył w tym sezonie pięć bramek i jest najlepszym strzelcem Atalanty. Słoweniec przegrywa w wewnętrznym rankingu asystentów tylko z Papu Gomezem.

Dzięki trzem punktom Atalanta awansowała do górnej połowy tabeli. Konkretnie na 10. lokatę. Do szóstej Sampdorii Genua traci sześć punktów. Benevento jest oczywiście ostatnie.

Atalanta Bergamo - Benevento Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Bryan Cristante 75'

Atalanta: Etrit Berisha - Rafael Toloi (52' Josip Ilicić), Mattia Caldara, Andrea Masiello - Timothy Castagne, Marten de Roon, Remo Freuler, Hans Hateboer - Bryan Cristante, Alejandro Gomez (90' Jose Palomino) - Andreas Cornelius (60' Andrea Petagna)

Benevento: Alberto Brignoli - Lorenzo Venuti, Berat Djimsiti, Andrea Costa, Gianluca Di Chiara - Raman Chibsah (80' Ledian Memushaj), Lorenzo Del Pinto, Danilo Cataldi - Cristiano Lombardi, Samuel Armenteros (46' George Puscas), Marco D'Alessandro (66' Mamadou Kanoute)

Żółte kartki: De Roon (Atalanta) oraz Costa, Venuti (Benevento)

Sędzia: Fabrizio Pasqua