Serie A: Napoli zdobyło Udine. Piotr Zieliński nie trafił byłego klubu

SSC Napoli nie oczarowało, ale wygrało 1:0 na stadionie Udinese Calcio i jest liderem Serie A. Piotr Zieliński dostał od trenera tylko 12 minut na przypomnienie się byłemu klubowi.

piłkarze SSC Napoli Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
Napoli wygrało od początku dekady do niedzieli jeden mecz w Udine. Na niewielu stadionach we Włoszech miało taki skromny bilans. Pierwsza połowa była kontynuacją historii najnowszej. SSC Napoli miało problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Azzurri kręcili się wokół pola karnego Udinese Calcio, ale z trudem znajdowali miejsce do oddania strzału.

Przełomowa była dla Napoli 31. minuta. Gospodarze przypomnieli sobie za późno, że w meczu z liderem trzeba uważać na atak z każdej strony i nie można zdekoncentrować się na sekundę. Udinese zaskoczył Christian Maggio, którego sfaulował w szesnastce Gabriele Angella. Jorginho wykorzystał rzut karny na raty. Pierwsze uderzenie pomocnika zatrzymał Simone Scuffet, ale skierował piłkę pod nogi pechowca, który poprawił się sekundę później.

Ochotę na wejście na boisko miał zapewne Piotr Zieliński. Udinese to jedyny były klub reprezentanta Polski, z którym może aktualnie rozegrać spotkanie ligowe. Ponadto Zieliński strzelił gola w dwóch poprzednich meczach Napoli, więc miał wiatr w żaglach. Sarri zatrzymał młodego pomocnika na ławce rezerwowych aż do 78. minuty. W niej Zieliński zmienił Lorenzo Insigne.

Udinese nie koncentrowało się wyłącznie na bronieniu. Problemem gospodarzy było oddanie strzału jednocześnie mocnego i precyzyjnego. Trener Massimo Oddo zdecydował się na nowego napastnika. Kevin Lasagna zastąpił Stipę Pericę, który zmarnował jedną, obiecującą sytuację podbramkową.

Lasagna nie zwiększył liczby szans Udinese w tym generalnie mało wartkim widowisku. W 93. minucie Antonin Barak oddał uderzenie ostatniej szansy, które zatrzymał Pepe Reina. Napoli broniło jednobramkowego prowadzenia, do czego nie przyzwyczaiło swoich kibiców. Przyzwyczaiło natomiast do zwyciężania. Dzięki 12. wygranej w sezonie ekipa Sarriego jest liderem Serie A.

Udinese Calcio - SSC Napoli 0:1 (0:1)
0:1 - Jorginho 33'

Udinese: Simone Scuffet - Silvan Widmer, Danilo, Gabriele Angella - Samir, Antonin Barak, Seko Fofana (74' Jakub Jankto), Andrija Balić (83' Riad Bajić), Ali Adnan - Rodrigo De Paul - Stipe Perica (60' Kevin Lasagna)

Napoli: Pepe Reina - Christian Maggio, Vlad Chiriches, Kalidou Koulibaly, Elseid Hysaj - Allan, Jorginho (70' Amadou Diawara), Marek Hamsik (83' Marko Rog) - Jose Callejon, Dries Mertens, Lorenzo Insigne (78' Piotr Zieliński)

Żółte kartki: Danilo, Perica, Adnan, de Paul, Widmer (Udinese) oraz Jorginho (Napoli)

Sędzia: Marco Di Bello