Premier League: Grzegorz Krychowiak ugrzązł na ławce. Popis Liverpoolu

Grzegorz Krychowiak znów rezerwowym. Polak w debiucie nowego trenera nie zagrał ani minuty. Tymczasem popis w 15. kolejce Premier League dał Liverpool, który rozbił Brighton 5:1.

Bartosz Zimkowski
Radość zawodników Liverpoolu Getty Images / Mike Hewitt / Radość zawodników Liverpoolu
Alan Pardew został nowym menedżerem West Bromwich Albion, ale Grzegorz Krychowiak ponownie usiadł na ławce rezerwowych. Polak stracił miejsce u tymczasowego szkoleniowca - Gary'ego Megsona - i nie odzyskał go u Pardewa. Z sobotnim starciu z Crystal Palace nawet nie wszedł nawet na minutę, a WBA tylko zremisowało z Orłami. Bez zwycięstwa pozostaje od sierpnia.

Popis gry dał Liverpool FC. The Reds z nieźle spisującym się Brighton wygrali aż 5:1. Nie do zatrzymania był Philippe Coutinho. Brazylijczyk strzelił gola z rzutu wolnego (uderzył płasko pod murem), a także zanotował dwie asysty. Miał także wydatny udział przy ostatniej bramce. To bowiem jego strzał odbił się od Lewisa Dunka i wpadł do siatki beniaminka.

Mewy odpowiedziały tylko jednym golem - strzeliły go z rzutu karnego (trafienie Glenna Murraya), chociaż właśnie snajper gospodarzy miał jeszcze dwie inne okazje. Liverpool tego dnia był jednak wyraźnie lepszy (dublet Roberto Firmino) i chociaż tym razem Mohamed Salah nie strzelił gola, to zanotował asystę.

Kolejnej porażki doznała Swansea City. Łukasz Fabiański tak jak w 1/8 finału na Euro 2016 przepuścił strzał Xherdana Shaqiriego, a także Mame Briama Dioufa. W sumie Stoke City przez cały mecz oddało dwa celne strzały - oba zaskoczyły Fabiańskiego. Łabędzie są ostatnie w tabeli i mają tylko 9 punktów.