Sergio Ramos ustanowił niechlubny rekord. Nikt nie wylatywał z boiska tyle, co on

Obrońca Realu Madryt znowu nie dokończył spotkania, bo w 86. minucie meczu z Athletikiem Bilbao obejrzał drugą żółtą kartkę. To była już dziewiętnasta w historii jego występów w La Liga.

Robert Czykiel
sędzia pokazuje czerwoną kartkę Sergio Ramosowi Reuters / Reuters / Sergio Perez Livepic / Na zdjęciu: sędzia pokazuje czerwoną kartkę Sergio Ramosowi
Real Madryt zmarnował świetną okazję, aby zmniejszyć stratę do pierwszej Barcelony, która kilka godzin wcześniej zremisowała z Celtą Vigo (2:2) "Królewscy" nie potrafili pokonać bramkarza Athleticu Bilbao i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Do ostatniego gwizdka nie dotrwał Sergio Ramos, który w 86. minucie uderzył łokciem Aritza Aduriza i po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko.

31-letni Hiszpan dziewiętnasty raz w karierze zobaczył czerwoną kartkę w meczu ligi hiszpańskiej. Tym samym ustanowił niechlubny rekord, który do tej pory dzielił z Pablo Alfaro oraz Xavim Aguado.

Ramos jest także niekwestionowanym rekordzistą w historii Realu. We wszystkich rozgrywkach sędziowie wyrzucali go z boiska 24 razy. Drugi Fernando Hierro ma na koncie aż o połowę mniej czerwonych kartek, czyli 12.

Trener Zinedine Zidane ma bardzo poważny problem przed kolejnym meczem, w którym rywalem będzie Sevilla. Z powodu zawieszenia za kartki nie będzie mógł skorzystać z Ramosa, Daniego Carvajala oraz Casemiro.

Czy Real jest w stanie dogonić Barcelonę?