Bundesliga: Bayer Leverkusen zbliżył się do czołówki

W meczu otwierającym 15. kolejkę Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe VfB Stuttgart 2:0. Dzięki wygranej zespół ten awansował na czwartą pozycję w tabeli i znów może marzyć o walce o Ligę Mistrzów.

Łukasz Witczyk
radość piłkarz Bayeru Leverkusen Getty Images / Alex Grimm / Staff / Na zdjęciu: radość piłkarz Bayeru Leverkusen
Poprzedni sezon dla Bayeru Leverkusen był katastrofą. Mizerna forma sprawiła, że w obecnej kampanii Aptekarze muszą skupiać się tylko na rozgrywkach krajowych. Bayer nie chce powtórzyć tak słabego sezonu i chce zagwarantować sobie grę w europejskich pucharach.

Krok ku realizacji tego celu Bayer wykonał w piątek w Stuttgarcie. Beniaminek dobrze rozpoczął sezon, ale w ostatnich tygodniach prezentuje się coraz słabiej. Z Bayerem piłkarze ze Stuttgartu praktycznie nie nawiązali walki.

Goście w 20. minucie wyszli na prowadzenie. Po dograniu ze skrzydła Leona Bailey'a pewnym strzałem bramkarza rywali pokonał Kai Havertz. Bayer długo starał się podwyższyć prowadzenie i przyjezdnym udało się dopiąć swego w 80. minucie. Znów asystował Bailey, a gola zdobył Lars Bender.

VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)
0:1 - Kai Havertz 20'
0:2 - Lars Bender 80'

Czy Bayer Leverkusen awansuje do Ligi Mistrzów?