Premier League: bez niespodzianki w Manchesterze, zespół Artura Boruca pokonany

W spotkaniu 17. kolejki Premier League 2017/2018, Manchester United okazał się lepszy od AFC Bournemouth (1:0), którego zawodnikiem jest Artur Boruc. Polak spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Tomasz Rosiński
Romelu Lukaku (Manchester United) Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Romelu Lukaku (Manchester United)
Drużyna z Manchesteru była zdecydowanym faworytem środowego pojedynku z Bournemouth i potwierdziła to miano, zwyciężając 1:0. Po tej wygranej Czerwone Diabły wciąż są wiceliderami mistrzostw Anglii, tracąc do Manchesteru City 11 punktów.

Od początku środowego starcia swój styl gry narzucili podopieczni Jose Mourinho, którzy długo utrzymywali się przy piłce, lecz przez pewien czas nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Asmira Begovicia.

Gospodarze pierwszą groźną i od razu skuteczną akcję przeprowadzili w 26. minucie. Wówczas dokładne dośrodkowanie z lewego skrzydła posłał Juan Mata, zaś piłkę głową do bramki skierował Romelu Lukaku.

Po strzelonym golu United kontrolowali boiskowe wydarzenia, lecz stwarzanie dogodnych sytuacji szło im bardzo opornie i w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Manchester wciąż miał przewagę w posiadaniu piłki, której nie potrafił udokumentować trafieniem do siatki.

Zawodnicy AFC Bournemouth od czasu do czasu gościli pod polem karnym miejscowego klubu, ale już do końca meczu nie potrafili sforsować defensywy przeciwnika i polegli 0:1.