Bundesliga: Borussia M'gladbach nie zawiodła kibiców, Hamburger SV w strefie barażowej

W meczu otwierającym 17. kolejkę Bundesligi Borussia M'gladbach przed własną publicznością pokonała Hamburger SV 3:1. Bohaterem gospodarzy był Raffael, który zdobył dwie bramki.

Łukasz Witczyk
piłkarze Borussii M'gladbach Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: piłkarze Borussii M'gladbach
Borussia już w 6. minucie mogła objąć prowadzenie, ale Reece Oxford trafił w poprzeczkę. Chwilę później było już jednak 1:0 dla gospodarzy. Po dograniu Raffaela na czystą pozycję wyszedł Thorgan Hazard i pewnym strzałem pokonał bramkarza klubu z Hamburga.

Goście rzucili się do odrabiania strat, ale brakowało im pomysłu na zakończenie swoich akcji. W dodatku nadziewali się na groźne akcje rywali. W 53. minucie HSV dopięło swego i wyrównało po bramce zdobytej przez Andre Hahna.

Bohaterem Borussii został Raffael, który w ciągu pięciu minut strzelił dwie bramki. Najpierw wykorzystał podanie Vincenzo Grifo, a następnie asystę przy jego trafieniu zanotował Hazard.

Wygrana ta pozwoliła Borussii na awans na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Zimę w Moenchengladbach kibice będą spędzać w dobrych humorach. Zdecydowanie inna sytuacja jest w Hamburgu. Klub ten wylądował w strefie barażowej.

Borussia M'gladbach - Hamburger SV 3:1 (1:0)
1:0 - Thorgan Hazard 9'
1:1 - Andre Hahn 53'
2:1 - Raffael 74'
3:1 - Raffael 79'

Czy Hamburger SV utrzyma się w Bundeslidze?