Ligue 1: Paris Saint-Germain wykonało kolejny wyrok

Paris Saint-Germain odprawiło kolejnego rywala. Na Parc des Princes gospodarze niepodzielnie dominowali nad SM Caen, wygrywając 3:1.

Dominik Polesiński
piłkarze Paris Saint-Germain Getty Images / Adam Pretty / Bongart / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain

Tym razem na Parc des Princes w Paryżu zawitał ligowy średniak. W Ligue 1 SM Caen to zespół z najmniejszą liczbą goli strzelonych na wyjeździe (tylko 3) i o poprawieniu dorobku na terenie absolutnego lidera goście raczej nie liczyli.

Paris Saint-Germain zdecydowanie ruszyło na rywala od pierwszych minut. Przyjezdni byli na to gotowi i postawili na twardą obronę. Wzięli sobie za cel Neymara. Ilekroć Brazylijczyk miał piłkę przy nodze był ostro atakowany. Sędzia początkowo oszczędzał winowajców, ale z czasem musiał utemperować najbardziej krewkich piłkarzy. Defensywa SM Caen trzymała się przez 21 minut. Wtedy to rozpędził się Kylian Mbappe Lottin, na pełnej prędkości wpadł w pole karne i dograł na 5. metr. Edinson Cavani uraczył publiczność widowiskowym strzałem ni to piętą ni rabonną. Trafienie palce lizać! Podobnego gola zdobył kiedyś Zlatan Ibrahimović.

Goście próbowali wyrównać, ale po strzałach Ivana Santiniego i Ronny'ego Rodelina bramkarz paryżan zawsze stał w odpowiednim miejscu. Z kolei PSG dość ślamazarnie dążyło do podwyższenia prowadzenia sennie rozgrywając piłkę w środkowej strefie boiska.

W drugiej połowie padły trzy gole. W 57. minucie gorzko kosztowała Youssefa Ait Bennassera strata piłki na własnej połowie. Neymar rozpędził się, ale został ostro zaatakowany przez Ismaela Diomande. Upadając zdołał jednak podać do Giovaniego Lo Celso. Argentyńczyk przedarł się lewą flanką i idealnie obsłużył Mbappe, który z 11 metrów huknął na 2:0.

W 81. minucie na 3:0 trafił Yuri Berchiche i z niewiadomych powodów nie cieszył się ze zdobycia gola. Honor gości uratował tuż przed końcem Santini. Chorwat pewnie wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną za zagranie ręką Thiago Silvy.

Paris Saint-Germain - SM Caen 3:1 (1:0)
1:0 - Edinson Cavani 21'
2:0 - Kylian Mbappe Lottin 57'
3:0 - Yuri Berchiche 81'
3:1 - Ivan Santini (k.) 90'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Thomas Meunier, Thiago Silva, Marquinhos (64' Stanley Nsoki), Yuri Berchiche, Thiago Motta (71' Julian Draxler), Javier Pastore, Giovani Lo Celso, Kylian Mbappe Lottin, Neymar, Edinson Cavani.

SM Caen: Remy Vercoutre - Frederic Guilbert, Baissama Sankoh, Ismael Diomande, Damien Da Silva, Adama Mbengue, Youssef Ait Bennasser, Jonathan Delaplace (70' Jordan Nkololo), Stef Peeters (72' Vincent Bessat), Ronny Rodelin, Ivan Santini.

Żółte kartki: Berchiche, Silva (PSG) oraz Peeters, Delaplace (Caen).