Kompromitacja drużyny Mateusza Klicha

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Leeds United przegrał mecz Pucharu Anglii z Newport County 1:2. Całe spotkanie w barwach zespołu ze środkowej Anglii rozegrał Mateusz Klich.

Szansę gry w końcu dostał Mateusz Klich. Środkowy pomocnik w ostatnich miesiącach za wiele nie pograł w barwach Leeds United. W tym sezonie ma na koncie ledwie 135 minut w 5 spotkaniach The Championship, a od października zagrał w sumie 15 minut w meczu z Birmingham City.

Jego szansą były więc mecze pucharowe. W pucharze ligi Polak rozegrał pełne cztery spotkania, a teraz dołożył spotkanie w Pucharze Anglii. Niczym specjalnym się nie wyróżnił. W większości relacji miejscowych mediów jego udział nie został nawet odnotowany. Leeds przegrało z zespołem Newport County, okupującym miejsce w środku czwartej ligi (League Two). Gospodarze przegrywali 0:1, ale decydującego gola strzelili w 89. minucie.

Odpadnięcie z pucharów oznacza, że do końca sezonu 10-krotny reprezentant Polski raczej nie ma co liczyć na grę.

Czy Mateusz Klich to zmarnowany talent polskiej piłki?