Premier League: bezbarwny mecz i remis Chelsea, dobre wyniki Polaków

Wyjątkowo mizernie zagrała w sobotę Chelsea, w efekcie zaledwie zremisowała u siebie z Leicester City 0:0. Niezłe wyniki notowały drużyny Polaków.

Szymon Mierzyński
Andreas Christensen (z lewej) i Jamie Vardy (z prawej) Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Andreas Christensen (z lewej) i Jamie Vardy (z prawej)
The Blues pokazali słabą dyspozycję i mimo że Antonio Conte wystawił aż trzech nominalnych środkowych pomocników (N'Golo Kante, Tiemoue Bakayoko oraz Cesca Fabregasa), całkowicie przegrali walkę w tej strefie. Lisy przez ponad godzinę grały na Stamford Bridge świetnie, lecz zmarnowały kilka niezłych sytuacji i nie potrafiły zadać ciosu.

Dopiero czerwona kartka dla Bena Chilwella w 68. minucie sprawiła, że obraz boiskowych wydarzeń się zmienił. Końcówka należała już do Chelsea, która zepchnęła rywali do obrony, ale atakowała tak wolno, że nie była w stanie wypracować sytuacji, która dałaby jej decydującego gola. Najlepszym podsumowaniem ofensywnych "popisów" mistrza Anglii był strzał Victora Mosesa w doliczonym czasie, po którym piłka minęła bramkę o mniej więcej 15 metrów.

Remis sprawił, że The Blues mają 47 pkt. - tyle samo co Manchester United, jednak ustępują mu gorszą różnicą bramek.

W sobotę 90 minut spędził na boisku Grzegorz Krychowiak, a jego West Bromwich Albion pokonało Brighton and Hove 2:0. To dla The Baggies bardzo ważny triumf, który pozwolił im zniwelować stratę do bezpiecznej strefy do dwóch punktów.

Łukaszowi Fabiańskiemu nie udało się zachować czystego konta, lecz jego zespół Swansea City wywiózł jedno oczko ze stadionu Newcastle United. Na St James' Park padł wynik 1:1, a Polak skapitulował w 68. minucie po perfekcyjnym strzale Joselu w długi róg. Nasz reprezentant był bez szans.

Po raz trzeci z rzędu na ławce rezerwowych Southampton pojawił się Jan Bednarek. Były obrońca Lecha Poznań wciąż jednak czeka na debiut i w sobotę nie dostał szansy gry. Jego drużyna natomiast pechowo zremisowała na wyjeździe z Watfordem 2:2, tracąc gola w 90. minucie.

Chelsea FC - Leicester City 0:0

Chelsea FC: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Gary Cahill (33' Andreas Christensen), Antonio Ruediger, Victor Moses, Cesc Fabregas (58' Willian), N'Golo Kante, Tiemoue Bakayoko, Marcos Alonso, Eden Hazard (58' Pedro Rodriguez), Alvaro Morata.

Leicester City: Kasper Schmeichel - Ben Chilwell, Harry Maguire, Aleksandar Dragović, Daniel Amartey, Marc Albrighton, Wilfred Ndidi, Matthew James (90' Vicente Iborra), Riyad Mahrez, Shinji Okazaki (73' Christian Fuchs), Jamie Vardy (82' Demarai Gray).

Żółte kartki: N'Golo Kante, Alvaro Morata (Chelsea FC) oraz Matthew James, Shinji Okazaki, Ben Chilwell (Leicester City).

Czerwona kartka: Ben Chilwell /68' za drugą żółtą/ (Leicester City).

Sędzia: Mike Jones.

Crystal Palace - Burnley FC 1:0 (1:0)
1:0 - Bakary Sako 21'

Huddersfield Town - West Ham United 1:4 (1:1)