Gol Tarachulskiego przyczynił się do awansu Kavali

Zespół AO Kavala w ubiegłym roku awansował do Beta Ethniki. Beniaminek ze wschodniej części Macedonii w aktualnym sezonie włączył się do walki o prawo gry na szczeblu ekstraklasy. W kadrze klubu znajduje się dwóch naszych rodaków.

Wojciech Święch

W AO Kavala występuje dwóch polskich napastników Bartosz Tarachulski oraz Patryk Aleksandrowicz. W poniedziałkowe popołudnie ich drużyna podjęła przed własną publicznością PAE Pierikos. Było to spotkanie w ramach 31. kolejki Beta Ethniki.

W wyjściowym składzie gospodarzy pojawiło się dwóch Polaków. Miejscowi objęli prowadzenie w 7. minucie, kiedy to uderzeniem głową piłkę do siatki skierował Nikos Soultanidis (wykorzystał on centrę Nikosa Tsiblidisa). Wynik na 2:0 w 36. minucie podwyższył strzałem Tarachulski. Było to ósme trafienie naszego rodaka w aktualnym sezonie ligowym.

Po zmianie stron kibice nie zobaczyli już żadnej bramki. Tarachulski opuścił murawę w 74. minucie, kiedy to zastąił go Alex Alves, natomiast Aleksandrowicz wystąpił w całym meczu.

Do końca rundy wiosennej zostały trzy kolejki, ale wiadomo już, iż awans do ekstraklasy wywalczą następujące kluby: Atromitos, PAS Giannina i AO Kavala. Drużyna Tarachulskiego oraz Aleksandrowicza zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Beta Ethniki. ze wschodniej części Macedonii powraca w szeregi ekstraklasy po dziewięcioletniej przerwie.

AO Kavala - PAE Pierikos 2:0 (2:0)
1:0 - Soultanidis 7'
2:0 - Tarachulski 36'