Sparingowo: grad goli w pierwszym meczu Lecha Poznań, skromna wygrana z III-ligowcem

W pierwszym zimowym sparingu Lecha padło aż siedem bramek. Drużyna Nenada Bjelicy pokonała III-ligową Polonię Środa Wlkp. 4:3.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań Expa/Newspix.pl / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Poznaniacy prowadzili już 3:0, a potem 4:1, lecz popełnili kilka błędów w tyłach i ostatecznie zwyciężyli bardzo skromnie. - Nie ma wytłumaczenia jeśli chodzi o te trzy stracone bramki. Zabrakło nam koncentracji i trzeba to koniecznie poprawić - przyznał Darko Jevtić, który trafił do siatki w 68. minucie.

Trener Nenad Bjelica sprawdził w niedzielę aż 22 piłkarzy. - Każdy z nich spędził na boisku 45 minut. Jeśli chodzi o samą grę, to pierwsza połowa była zadowalająca. Mieliśmy sporo sytuacji i pokazaliśmy dobry poziom. Druga część mi się już nie podobała, nie powinniśmy tracić trzech goli z zespołem III-ligowym. Można to usprawiedliwić jedynie tym, że mamy za sobą tydzień ciężkich treningów - stwierdził.

W poniedziałek poznaniacy wylecą na zgrupowanie do Turcji i tam czekają ich trzy kolejne mecze kontrolne: z ukraińską Zorią Ługańsk (19.01), bułgarskim FC Etar (23.01) oraz chorwackim Hajdukiem Split (26.01).

Lech Poznań - Polonia Środa Wlkp. 4:3 (2:0)
1:0 - Christian Gytkjaer 8'
2:0 - Radosław Majewski 16'
3:0 - Darko Jevtić 68'
3:1 - Gerard Pińczuk 70'
4:1 - Mario Situm 80'
4:2 - Mikołaj Łopatka 82'
4:3 - Mikołaj Łopatka 84'

Skład Lecha Poznań: Jasmin Burić (46' Bartosz Mrozek) - Robert Gumny (46' Emir Dilaver), Rafał Janicki (46' Lasse Nielsen), Thomas Rogne (46' Nikola Vujadinović), Wołodymyr Kostewycz (46' Piotr Tomasik), Abdul Aziz Tetteh (46' Łukasz Trałka), Maciej Gajos (46' Jakub Moder), Radosław Majewski (46'Mihai Radut), Nicklas Barkroth (46' Darko Jevtić), Christian Gytkjaer (46' Mario Situm), Kamil Jóźwiak (46' Tymoteusz Klupś).