Popis Dawida Kownackiego! Hat-trick i dwie asysty młodzieżowego reprezentanta Polski (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

W sparingu będącym ostatnim przetarciem przed startem rundy rewanżowej Serie A Sampdoria Genua rozbiła 7:0 Ligornę. Olbrzymi wkład w zwycięstwo zespołu miał Dawid Kownacki, który strzelił trzy gole, a przy dwóch innych asystował!

W tym artykule dowiesz się o:

Do przerwy Sampdoria bezbramkowo remisowała z IV-ligowcem, ale tuż po zmianie stron wynik zmienił Dawid Kownacki, który w odstępie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski z zimną krwią sfinalizował ataki, które jego koledzy przeprowadzili lewym skrzydłem.

W akcji, po której Sampdoria strzeliła trzeciego gola, Kownacki wykonał przedostatnie podanie, a chwilę później skompletował hat-trick, ale nim pokonał golkipera rywali, efektownym zwodem oszukał jednego z obrońców. Przy piątej bramce zanotował już bezpośrednią asystę.

Kownacki potwierdził tym samym, że trener Marco Giampaolo nadal może na niego liczyć i że jego dotychczasowe statystyki w barwach Sampdorii nie są dziełem przypadku. Przypomnijmy, że 20-latek strzelił dla ekipy z Genui już sześć goli, do których dołożył dwie asysty, mając udział w bramce swojego zespołu co 32 rozegrane minuty!

Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski pełni na razie w Sampdorii rolę "dżokera", podczas gdy Bartosz Bereszyński i Karol Linetty mają pewne miejsce w wyjściowym składzie. Przeciwko Ligornie też zagrali od pierwszego gwizdka - to właśnie w pierwszej połowie trener Giampaolo postawił na teoretycznie podstawową "11".

Druga runda Serie A startuje w najbliższą niedzielę. W pierwszym po zimowej przerwie spotkaniu Sampdoria podejmie Fiorentinę.

Sampdoria Genua - Ligorna 7:0 (0:0) 1:0 - Kownacki 48' 2:0 - Kownacki 50' 3:0 - Caprari 57' 4:0 - Kownacki 73' 5:0 - Caprari 75' 6:0 - Baretto 80' 7:0 - Alvarez 88'

Czy Dawid Kownacki zasłużył na szansę w reprezentacji Polski?