Premiership: Przełamanie Srok, rezerwowy Rasiak

Po raz drugi z rzędu na boisku nie pojawił się Grzegorz Rasiak. Bolton Wanderers w meczu 31. kolejki Premiership zremisował na Reebok Stadium z Manchesterem City 0:0. Przełamało się natomiast Newcastle United, które wygrało po raz pierwszy pod wodzą Kevina Keegana.

Bartosz Zimkowski

W pierwszym meczu kolejki Tottenham spotkał się z Portsmouth. The Pompey przyjechali na White Hart Lane poważnie osłabieni i Koguty od początku miały przewagę, co chwilę atakowały bramkę Davida Jamesa. Jeszcze w pierwszej połowie Dimitar Berbatov zdobył gola, ale wcześniej sędzia pokazał pozycję spaloną. Jak pokazały telewizyjne powtórki Bułgar rzeczywiście był na pozycji spalonej. Wynik spotkania rozstrzygnął się między 80., a 82. minutą. Najpierw Darren Bent głową pokonał Jamesa, a chwilę później Bent dograł do Jamiego O'Hary, który do pustej bramki skierował piłkę. Warto zauważyć, że obaj piłkarze pojawili się na murawie w 70. minucie.

Grzegorz Rasiak nie pojawił się w środę na Old Trafford w meczu z Manchesterem United, ale i w sobotę z Manchesterem City nie powąchał nawet murawy. Kłusaki broniące się przed spadkiem z ligi zaledwie zremisowały z The Citizens 0:0 i wynik ten nie zadowala Bolton mający już punkt straty do bezpiecznej strefy.

Tymczasem dużą niespodzianką zakończył się mecz na Villa Park pomiędzy Aston Villą i Sunderlandem. Czarne Koty przed tą serię spotkań miały najgorszy bilans gier wyjazdowych. Żadnej wygranej, dwa remisy i aż 12 porażek. The Villans są jednak w małym kryzysie, lecz i tak były zdecydowanym faworytem. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis aż w końcu w 83. minucie do siatki gospodarzy trafił Michael Chopra zapewniając Sunderlandowi zwycięstwo. Również 1:0 wygrało Middlesbrough pokonując na Riverside Stadium ostatni zespół ligi - Derby County. Jedynego gola zdobył Tuncay Sanli.

Dopiero w swoim 10. meczu ręce w górę po zwycięstwie mógł podnieść Kevin Keegan. Newcastle United pod jego wodzą wreszcie wygrało pokonując na St James Park przedostatnie Fulham Londyn 2:0. Najpierw do siatki rywali trafił Mark Viduka, a następnie Michael Owen. Dzięki kompletowi punktów Sroki mają sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

W ostatnim sobotnim meczu Everton po raz kolejny zgubił punkty remisując z West Ham United 1:1 na Goodison Park. The Toffees dobrze rozpoczęli to spotkanie, gdy gola zdobył niezawodny Yakubu. W drugiej połowie Młoty poważnie zaatakowały rywali i do remisu doprowadził Dean Ashton. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.