Sparingowo: Pogoń Szczecin nie do zatrzymania w Turcji. Gol zdobyty przewrotką

Pogoń Szczecin wygrała 4:1 z FK Aktobe. Ozdobą sparingu był gol przewrotką Kamila Drygasa. W okresie przygotowań autsajder Lotto Ekstraklasy ma bardzo pozytywny bilans - pięć zwycięstw oraz remis.

piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
W pierwszej połowie trener Kosta Runjaić wystawił jedenastkę identyczną do tej z rundy jesiennej. Na środku obrony zagrali Jarosław Fojut z Laszą Dwalim, a w ataku Łukasz Zwoliński. Nowi piłkarze Pogoni Szczecin nie są na razie przewidziani do gry w podstawowym składzie z Sandecją Nowy Sącz. Oczywiście przez następne 15 dni może się to zmienić, ale niewiele na to wskazuje.

Pogoń gra w sparingach skutecznie, potrafił wykorzystywać słabsze momenty przeciwnika. W 6. minucie wyszła na prowadzenie 1:0. Po błędzie bramkarza FK Aktobe piłka trafiła do Kamila Drygasa, który płaskim strzałem trafił do siatki.

Podczas sparingu mocno wiało, niejednokrotnie powiało też nudą. Lepsza była Pogoń, która dłużej utrzymywała się w posiadaniu piłki i częściej zagrażała bramce przeciwnika. W 21. minucie oddała trzy uderzenia. Dwa w bramkarza, a jedno w słupek. Pomylili się Spas Delew i Jakub Piotrowski. Najlepiej mierzył Drygas, który w 40. minucie uderzył na 2:0 przewrotką po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa. Te trafienie było ozdobą sparingu.

Trzeciego gola Drygas nie zdążył strzelić. W przerwie został wymieniony na Dawida Korta. Ponadto Runjaić wprowadził stopera Sebastiana Rudola, pomocnika Tomasza Hołotę i napastnika Adama Buksę. Po roszadach gola strzelili Kazachowie z rzutu karnego. Bramka na 3:1 to z kolei dzieło Delewa w 61. minucie. Bułgar poprawił się po nieudanym strzale z pierwszej części.

Przez następne ponad 20 minut bez goli, ale z licznymi zmianami. Na przykład Dawid Błanik pokazał się trenerowi na pozycji ofensywnego pomocnika, Adrian Benedyczak zastąpił kontuzjowanego Buksę. Wynik na 4:1 ustalił uderzeniem z rzutu wolnego Kort w 82. minucie.

Pogoń wróci z Turcji do Polski z bilansem: pięć zwycięstw i remis. Czy będzie to jednocześnie całkowity bilans okresu przygotowań - nie wiadomo. Runjaić sygnalizował, że jego drużyna może zagrać jeszcze jeden mecz przed powrotem do Lotto Ekstraklasy, ale szczegóły nie są znane.

Pogoń Szczecin - FK Aktobe 4:1 (2:0)
1:0 - Kamil Drygas 6'
2:0 - Kamil Drygas 40'
2:1 - ? (k.) 50'
3:1 - Spas Delew 61'
4:1 - Dawid Kort 82'

Pogoń: Łukasz Załuska (60' Łukasz Budziłek) - Cornel Rapa (60' David Niepsuj), Lasza Dwali (46' Sebastian Rudol), Jarosław Fojut (70' Sebastian Walukiewicz), Ricardo Nunes (60' Hubert Matynia) - Rafał Murawski (46' Tomasz Hołota), Kamil Drygas (46' Dawid Kort) - Adam Frączczak (70' Sebastian Kowalczyk), Jakub Piotrowski (60' Dawid Błanik), Spas Delew (70' Marcin Listkowski) - Łukasz Zwoliński (46' Adam Buksa, 74' Adrian Benedyczak)

Czy Pogoń Szczecin rozwija się pod wodzą Kosty Runjaicia?