Sparingowo: Cracovia na zwycięskiej ścieżce, Krzysztof Piątek ciągle strzela

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Cracovia pokonała 2:0 Krylja Sowietow Samara. Bramki dla Pasów zdobyli Krzysztof Piątek i nowo pozyskany Nicolai Brock-Madsen. To trzecie z rzędu zwycięstwo krakowian.

Maciej Kmita
Krzysztof Piątek Newspix / Krzysztof Porebski / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Pasy objęły prowadzenie w 41. minucie, a akcja, którą z zimną krwią sfinalizował Krzysztof Piątek, mogła się podobać.  Po wznowieniu gry od rzutu wolnego na swojej połowie podopieczni Michała Probierza wykonali trzynaście podań, w tym trzy przedostatnie na jeden kontakt, a w decydującym momencie ataku Javi Hernandez uruchomił Piątka prostopadłym podaniem, które ten zamienił na gola.

Piątek w trakcie przygotowań do rundy wiosennej jest w świetnej formie - to jego szóste trafienie w piątym występie w zimowych sparingach, ale wszystkie bramki zdobył w czterech ostatnich meczach. Wcześniej trafił też do siatki Zagłębia Sosnowiec (2:2), trzy razy pokonał bramkarza Stali Mielec (3:1) i strzelił też gola w spotkaniu z Akademiją Pandev Strumica (4:1).

Po przerwie prowadzenie Pasów podwyższył sprowadzony w styczniu z Birmingham City Nicolai Brock-Madsen. Duńczyk zamienił głowa na gola dośrodkowanie Radosława Kanacha z prawego skrzydła. To jego pierwsza bramka w barwach Cracovii.

Kolejnym przeciwnikiem krakowian podczas zgrupowania w Turcji będzie serbska Mladost Lucani (31.01).

Cracovia - Krylia Sowietow Samara 2:0 (1:0)
1:0 - Piątek 41'
2:0 - Brock-Madsen 58'

Skład Cracovii: Adam Wilk (46' Michal Pesković) - Diego Ferraresso (46' Daniel Pik; 55' Michał Rakoczy), Michał Helik (46' Adam Deja), Ołeksij Dytiatjew (46' Radosław Kanach), Michal Siplak (46' Kamil Pestka) - Mateusz Wdowiak (46' Sergei Zenjov), Miroslav Covilo (46' Sylwester Lusiusz), Szymon Drewniak (46' Milan Dimun), Javi Hernandez (46' Antonini Culina), Deniss Rakels (46' Jaroslav Mihalík) - Krzysztof Piątek (46' Nicolai Brock-Madsen).

Czy Cracovia utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?