Serie A: Atalanta Bergamo wygrała z Sassuolo jak z Evertonem

Atalanta Bergamo wygrała 3:0 z US Sassuolo na początek 22. kolejki Serie A. Identyczny wynik w tym samym miejscu zanotowała w meczu z Evertonem. Pierwszego gola strzelił znów Andrea Masiello.

piłkarze Atalanty Bergamo Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Trener Atalanty Bergamo oszczędzał siły kilku piłkarzy przed poprzednim meczem w Pucharze Włoch z SSC Napoli. Taktyka opłaciła się, ponieważ drużyna Gian Piero Gasperiniego wyeliminowała Azzurrich. Przed nią we wtorek początek pucharowego dwumeczu z Juventusem, więc w sobotę odpoczywali na przykład Etrit Berisha, Alejandro Gomez, Hans Hateboer. O rewolucji kadrowej nie można było powiedzieć, ale o gospodarowaniu energią tak.

Atut własnego boiska był w tym meczu względny. Owszem, Sassuolo występuje w Reggio Emilia częściej, ale to nie jest jego "dom", a drużyna z Bergamo także zdążyła zagrać na Mapei Stadium trzy spotkania w Lidze Europy. Pokonała kolejno Everton, Apollon Limassol oraz Olympique Lyon.

W koncertowym meczu z Evertonem prowadzenie Atalancie dał Andrea Masiello. W sobotę obrońca trafił do tej samej bramki, ponownie po stałym fragmencie. Doświadczony piłkarz przyczaił się za plecami Andrei Consigliego i po błędzie golkipera główkował z bliska na 1:0. Nawet moment meczu był bardzo podobny. We wrześniu Masiello zdobył gola w 27. minucie, a do bramki Sassuolo trafił w 30. minucie. Uczestnikowi Ligi Europy należało się to prowadzenie. Był nieco groźniejszy od przeciwnika. Przed celnym strzałem Masiello sytuacje podbramkowe mieli Andreas Cornelius i Josip Ilicić.

Utrzymanie prowadzenia nie było banalnym zadaniem. Sassuolo atakowało, tyle że szczęśliwie dla przyjezdnych miało problem z precyzją. Tylko jedno z jej dziewięciu uderzeń do 80. minuty było celne. Atalanta wymierzyła karę za nieskuteczność. Prowadzenie na 2:0 powiększył Bryan Cristante w 83. minucie. Od soboty jest ponownie najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem Atalanty w Serie A. Wynik na 3:0 ustalił w 86. minucie Remo Freuler.

US Sassuolo - Atalanta Bergamo 0:3 (0:1)
0:1 - Andrea Masiello 30'
0:2 - Bryan Cristante 83'
0:3 - Remo Freuler 86'

Sassuolo: Andrea Consigli - Pol Lirola, Edoardo Goldaniga, Francesco Acerbi, Federico Peluso - Simone Missiroli, Francesco Magnanelli, Alfred Duncan (76' Antonino Ragusa) - Domenico Berardi, Diego Falcinelli (55' Alessandro Matri), Matteo Politano (90' Gianluca Scamacca)

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Andrea Masiello, Jose Luis Palomino - Timothy Castagne, Marten De Roon, Remo Freuler, Robin Gosens (73' Hans Hateboer) - Bryan Cristante (90' Gianluca Mancini), Josip Ilicić, Andreas Cornelius (60' Andrea Petagna)

Żółta kartka: Goldaniga (Sassuolo)

Czerwona kartka: Goldaniga (Sassuolo) /90' - za drugą żółtą/