Serie A: Fiorentina w szoku po wizycie beniaminka

ACF Fiorentina przegrała 1:4 z Hellasem Werona w 22. kolejce Serie A. Szokujący mecz oglądał z ławki rezerwowych Bartłomiej Drągowski. Benevento Calcio przegrało 0:3 z Torino FC.

Mecz ACF Fiorentina - Hellas Werona Getty Images / Gabriele Maltinti / Mecz ACF Fiorentina - Hellas Werona
W bramce Fiorentiny występuje regularnie Marco Sportiello kosztem Bartłomieja Drągowskiego. Początek meczu z Hellasem Werona był szokiem dla Włocha i kibiców we Florencji. W 11. minucie Sportiello skapitulował po strzale Jagosa Vukovicia, a w 20. minucie po uderzeniu Moise Keana. Niespodziewanie beniaminek wyszedł na prowadzenie 2:0. Znalazł się w wygodnej sytuacji i po przerwie nadal punktował Violę. Wygrana Hellasu 4:1 we Florencji to bardzo zaskakujące rozstrzygnięcie.

Po genialnej passie w końcówce minionego roku zacięli się piłkarze Udinese Calcio. Drużyna Massimo Oddo zamierzała pokazać na stadionie Genoa CFC, że informacje o ich kryzysie są zdecydowanie przedwczesne. Zadanie wykonała. Pierwsza połowa to festiwal pudłowania. Szczególnie w wykonaniu gospodarzy. Żadne z ich 10 uderzeń nie poleciało w światło bramki. Piłkarzom z Genui nie udało się nastawić celowników w szatni. Skuteczniejszy od nich był Valon Behrami, który w 62. minucie strzelił decydującego gola na 1:0 dla Udinese.

Torino FC wygrało poprzedni mecz na własnym stadionie 3:0 z Bologna FC. Postanowiło pójść za ciosem i w konfrontacji z autsajderem Benevento Calcio gospodarze mieli trzy gole przewagi już po pierwszej połowie. Na dodatek beniaminek stracił bramkarza. Czerwoną kartkę dostał Vid Belec i w jego miejsce wszedł między słupki Alberto Brignoli. Drużyna Guilherme wybroniła się po przerwie i przegrała "tylko" 0:3. To jej 19. porażka w sezonie. Były Legionista grał od początku do końca.