Serie A: Inter Mediolan był kilka minut od przełamania

Inter Mediolan zremisował 1:1 ze SPAL-em w 22. kolejce Serie A. Gola stracił w 90. minucie. W podstawowym składzie beniaminka był Thiago Cionek, a Bartosz Salamon siedział na ławce rezerwowych.

Manuel Lazzari (z lewej) oraz Joao Cancelo (z prawej) PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Manuel Lazzari (z lewej) oraz Joao Cancelo (z prawej)
Pasmo meczów bez zwycięstwa Interu Mediolan trwa od 3 grudnia. W tym okresie drużyna Luciano Spallettiego zdobyła 5 z 21 możliwych punktów i z pozycji lidera spadła poza podium w tabeli Serie A. Wyjazd na stadion beniaminka wyglądał na świetną szansę na przełamanie niemocy. Także jej Nerazzurri nie wykorzystali.

Inter atakował, było nieco groźniejszy od przeciwnika, ale nie znał sposobu na pokonanie Alexa Mereta. Młody bramkarz był w jedenastce po raz pierwszy od maja minionego roku i robił dużo, żeby przypomnieć o sobie kibicom. W pierwszej połowie zatrzymał akcje Antonio Candrevy, Borji Valero, Ivana Perisicia. Chorwat był podobnie aktywny i nieskuteczny jak w poprzednim meczu z AS Roma. W 31. minucie próbował strzelić gola tygodnia z woleja, jednak chybił. Przed przerwą pokazał się Mauro Icardi, ale również nie zmienił bezbramkowego wyniku.

Inter nie miał sposobu na pokonanie Mereta, więc pomógł mu obrońca SPAL-u. Francesco Vicari trafił do własnej bramki w 48. minucie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Vicari zachował się beznadziejnie, ponieważ nawet nie miał obok siebie przeciwnika.

Druga połowa była w miarę dynamiczna, z szansami na zmianę wyniku po obu stronach boiska. Nadal skutecznie bronił Meret i jedynym piłkarzem, po którego zagraniu skapitulował, był własny obrońca. Później golkiper SPAL-u popisał się interwencjami po uderzeniach Ivana Perisicia, Marcelo Brozovicia i Matiasa Vecino. Gospodarze mieli szansę na wyrównanie w 79. minucie, jednak Alberto Paloschi nie skierował piłki do bramki po złym wyjściu na przedpole Samira Handanovicia. Paloschi zdążył się poprawić w 90. minucie, kiedy to po wrzutce z głębi pola główkował na 1:1. Inter stracił punkty w identycznych okolicznościach jak w konfrontacji z ACF Fiorentiną i jego impas potrwa już na pewno ponad dwa miesiące.

W obronie SPAL-u grał ponownie Thiago Cionek. Reprezentant Polski wskoczył do jedenastki niemal z marszu po transferze z US Palermo i gra kosztem Bartosza Salamona.

SPAL - Inter Mediolan 1:1 (0:0)
0:1 - Francesco Vicari (sam.) 48'
1:1 - Alberto Paloschi 90'

SPAL: Alex Meret - Thiago Cionek, Francesco Vicari (86' Federico Bonazzoli), Felipe - Manuel Lazzari, Pasquale Schiattarella (75' Alberto Paloschi), Federico Viviani, Alberto Grassi, Federico Mattiello (83' Filippo Costa) - Jasmin Kurtić - Mirco Antenucci

Inter: Samir Handanović - Joao Cancelo, Milan Skriniar, Joao Miranda, Danilo D'Ambrosio - Matias Vecino, Borja Valero (90' Rafinha) - Antonio Candreva (46' Eder), Marcelo Brozović (87' Roberto Gagliardini), Ivan Perisić - Mauro Icardi

Żółta kartka: Paloschi (SPAL)

Sędzia: Piero Giacomelli