Jakub Świerczok już strzela dla Ludogorca Razgrad. Dublet reprezentanta Polski w sparingu z Bałtiką Kaliningrad

W sparingu z Bałtiką Kaliningrad (3:1) Jakub Świerczok zdobył swoje pierwsze bramki w barwach Ludogorca Razgrad. Reprezentant Polski jest na razie tylko zmiennikiem w zespole Dimityra Dimitrowa, ale może poniedziałkowy dublet przybliży go do "11".

Maciej Kmita
Jakub Świerczok Newspix / Tomasz Folta / PressFocus / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Jakub Świerczok jest zawodnikiem mistrza Bułgarii od 19 stycznia, ale w rozegranym dzień później sparingu z Szachtarem Donieck (2:2) w barwach nowego klubu jeszcze nie zadebiutował. W kolejnych grach kontrolnych z Universitateą Craiova (2:0) i Kajratem Ałmaty (2:3) natomiast wchodził do gry po przerwie, ale gola nie strzelił.

Na premierowe trafienie dla Ludogorca reprezentant Polski musiał czekać do trzeciego występu w jego barwach, ale od razu ustrzelił dublet. Poniedziałkowy sparing z Bałtiką również zaczął na ławce rezerwowych, by w drugiej połowie zdobyć bramki na 2:0 i 3:1. W obu przypadkach pokonał golkipera rywali uderzeniami z pola karnego po akcjach, które jego zespół przeprowadził prawym skrzydłem.

Od transferu Świerczoka do Ludogorca minęły niespełna dwa tygodnie, a to zbyt krótki czas, by 25-latek wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie mistrza Bułgarii. Na razie w roli środkowego napastnika trener Dimytyr Dimitrow stawia na Claudiu Keseru, który jesienią zdobył 12 bramek.

Reprezentant Polski ma dwa tygodnie na przekonanie do siebie szkoleniowca. Pierwszy po zimowej przerwie mecz o stawkę Ludogorec rozegra 15 lutego w ramach 1/16 finału Ligi Europy z AC Milan. Trzy dni później natomiast rozpocznie się runda wiosenna bułgarskiej ekstraklasy.

Odnotujmy, że Jacek Góralski też zaczynał dotychczasowe sparingi Ludogorca na ławce rezerwowych, ale w spotkaniu z Bałtiką zagrał od pierwszego gwizdka.

Ludogorec Razgrad - Bałtika Kaliningrad 3:1 (1:0)
1:0 - Joao Paulo 25'
2:0 - Jakub Świerczok 61'
2:1 - Anton Kobiałko 73'
3:1 - Jakub Świerczok 90'

Czy Jakub Świerczok znajdzie się w kadrze Polski na MŚ 2018?