Puchar Niemiec: Eintracht Frankfurt i Schalke 04 Gelsenkirchen w półfinale

Eintracht Frankfurt i Schalke 04 Gelsenkirchen wywalczyły awans do półfinału Pucharu Niemiec. Frankfurtczycy rozbili u siebie 1.FSV Mainz (3:0), a Schalke wygrało z VfL Wolfsburg 1:0.

Łukasz Witczyk
piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt nie miał większych problemów z pokonaniem 1.FSV Mainz. Gospodarze prowadzenie objęli już w 17. minucie, gdy dogranie Mariusa Wolfa wykorzystał Ante Rebić. Gol ten dodał wiatru w żagle Eintrachtowi, który kontrolował sytuację na boisku.

Z biegiem czasu goście stwarzali coraz groźniejsze sytuacje i starali się doprowadzić do wyrównania. Jednak w 53. minucie pechową interwencję zanotował Alexander Hack i skierował piłkę do własnej bramki. To podłamało piłkarzy z Moguncji, którzy po niespełna 10 minutach stracili kolejną bramkę. Tym razem dla Eintrachtu trafił Omar Mascarell.

Schalke 04 Gelsenkirchen uzupełniło stawkę półfinalistów Pucharu Niemiec. Przed własną publicznością klub ten pokonał VfL Wolfsburg 1:0. Mecz ustawił szybko zdobyty gol Guido Burgstallera. Wilki do końca robiły wszystko, by wyrównać stan spotkania, ale brakowało im skuteczności i szczęścia.

W półfinałach Pucharu Niemiec oprócz Schalke 04 Gelsenkirchen i Eintrachtu Frankfurt zagrają Bayern Monachium i Bayer Leverkusen.

Wyniki:

Eintracht Frankfurt - 1.FSV Mainz 3:0 (1:0)
1:0 - Ante Rebić 17'
2:0 - Alexander Hack (sam.) 53'
3:0 - Omar Mascarell 62'

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 1:0 (1:0)
1:0 - Guido Burgstaller 10'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)