Bundesliga: pewna wygrana RB Lipsk, nieskuteczny Werner

W meczu inaugurującym 22. kolejkę Bundesligi RB Lipsk bez kłopotów uporał się z Augsburgiem, wygrywając 2:0. Zwycięstwo gospodarzy powinno być okazalsze, ale nieskutecznością raził reprezentant Niemiec Timo Werner.

Dominik Polesiński
drużyna RB Lipsk Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: drużyna RB Lipsk

FC Augsburg od sześciu lat czeka na piątkową wygraną w Bundeslidze (w sezonie 2012/13 pokonał Werder Brema 3:1). W meczu z RB Lipsk nie udało się przerwać niezbyt chlubnej serii. Gospodarze dominowali, wykorzystując szybkość i wysoki wzrost Timo Wernera. Napastnik kilkakrotnie stawał przed szansą bramkową, ale nie on trafiał do siatki.

W 17. minucie wynik otworzył Dayot Upamecano. Młody obrońca skutecznie dobił strzał Yussufa Poulsena. Duńczyk, upadając na ziemię, "poszukał" dalszego rogu, ale Marwin Hitz obronił. Wobec poprawki był jednak bezradny.

Drugi gol padł w 70. minucie. Faulowany przed polem karnym gości był Werner, a świetny użytek ze stałego fragmentu zrobił Naby Keita. Uderzenie trafiło w głowę rywala stojącego w murze i zupełnie zmyliło bramkarza.

Piłkarze Augsburga szybko pogodzili się z porażką, pozostawiając pełne pole do popisu gospodarzom. Ci mogli wygrać wyżej, ale okazje za okazją marnował Werner. Po rzucie wolnym poprzeczkę obił Kevin Kampl, a po strzale Poulsena golkiper wykazał się dobrym refleksem.

RB Lipsk - FC Augsburg 2:0 (1:0)
1:0 - Dayot Upamecano 17'
2:0 - Naby Keita 70'

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Konrad Laimer, Willi Orban, Dayot Upamecano, Lukas Klostermann, Kevin Kampl, Naby Keita (80' Ademola Lookman), Stefan Ilsanker, Bruma (90' Dominik Kaiser), Yussuf Poulsen (84' Jean-Kevin Augustin), Timo Werner.

FC Augsburg: Marwin Hitz - Raphael Framberger, Kevin Danso, Martin Hinteregger, Philipp Max, Rani Khedira, Daniel Baier, Marcel Heller (46' Jonathan Schmid), Ja-Cheol Koo, Francisco Caiuby (87' Jan Moravek), Michael Gregoritsch (76' Sergio Cordova).

Żółte kartki: Framberger, Khedira (Augsburg).

Sędzia: Sven Jablonski.

Widzów: 34 286.