Serie A: coraz lepsze wyniki Milanu. Przerwał niemoc na terenie beniaminków

AC Milan wygrał 4:0 ze SPAL-em w 24. kolejce Serie A. Pokazał niezłą formę przed meczem z Ludogorcem Razgrad w Lidze Europy. W jedenastce beniaminka był Bartosz Salamon, nie grał Thiago Cionek.

piłkarze AC Milan Getty Images / Mario Carlini / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
AC Milan zremisował poprzedni mecz 1:1 z Udinese Calcio. Przedłużył do siedmiu spotkań swoją serię bez porażki, ale jednocześnie czuł niedosyt, ponieważ pomimo prowadzenia, nie zredukował swoich strat do miejsca premiowanego awansem do Ligi Europy. Chciał to nadrobić w Ferrarze i zaatakował już na starcie.

Milan wyszedł na prowadzenie już w 2. minucie dzięki strzałowi Patricka Cutrone. Spotkanie ułożyło się dla niego podobnie do tego w Udine. Dla odmiany chciał kontrolować wydarzenia, a najlepiej podwoić swoją przewagę. Do ataku ruszył również beniaminek i choć stał się aktywniejszy w ofensywie od przeciwnika, nie potrafił wyrównać. Jedną z szans miał Bartosz Salamon, jednak nie główkował w światło bramki. W 41. minucie Federico Viviani huknął w poprzeczkę i Milan miał dużo szczęścia.

Niewykorzystane szanse zemściły się na gospodarzach w drugiej połowie. Patrick Cutrone strzelił na 2:0 w 65. minucie w podobny sposób jak na początku meczu. Wykorzystał złą interwencję Alexa Mereta. Zwycięstwo Rossonerim zagwarantował w 73. minucie Lucas Biglia uderzeniem na 3:0. W 90. minucie wynik uczynił jeszcze bardziej atrakcyjnym zmiennik Fabio Borini.

Milan poradził sobie wreszcie na stadionie beniaminka. W tym sezonie zremisował w kompromitujących okolicznościach 2:2 z Benevento Calcio, a także przegrał 0:3 z Hellasem Werona. Wyprawa do Ferrary była ostatnią szansą na pokonanie na wyjeździe ligowego nowicjusza. Ta okazja została wykorzystana. Przed Rossonerimi pierwsze spotkanie z Ludogorcem Razgrad w Lidze Europy. Zaprezentowali przed nim niezłą formę.

SPAL zostaje w strefie spadkowej. Beniaminek odniósł poprzednie zwycięstwo 17 grudnia z Benevento Calcio. Po przyjściu do klubu Thiago Cionka najwyżej remisował i zmniejszał swoje szanse na utrzymanie w Serie A. Cionka zastąpił w jedenastce Salamon, ale nie przyniósł drużynie szczęścia.

SPAL - AC Milan 0:4 (0:1)
0:1 - Patrick Cutrone 2'
0:2 - Patrick Cutrone 65'
0:3 - Lucas Biglia 73'
0:4 - Fabio Borini 90'

SPAL: Alex Meret - Lorenco Simić, Bartosz Salamon, Felipe - Manuel Lazzari, Jasmin Kurtić, Federico Viviani, Alberto Grassi (62' Pasquale Schiattarella), Federico Mattiello (84' Boukary Drame) - Mirco Antenucci, Everton Bilher (55' Alberto Paloschi)

Milan: Gianluigi Donnarumma - Ignazio Abate, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli Ricardo Rodriguez - Franck Kessie (84' Fabio Borini), Lucas Biglia (75' Riccardo Montolivo), Giacomo Bonaventura - Suso, Patrick Cutrone (77' Andre Silva), Hakan Calhanoglu

Żółte kartki: Simić, Mattiello, Schiattarella (SPAL) oraz Kessie, Biglia, Bonucci (Milan)