KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Reprezentant Anglii zakończył karierę po makabrycznej kontuzji

Niestety Ryan Mason został zmuszony zakończyć karierę rok po odniesieniu makabrycznej kontuzji w meczu Chelsea z Hull City. 26-letni piłkarz miał złamaną czaszkę, a lekarze nie pozwolili wrócić mu na boisko.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Moment zderzenia głowami Gary'ego Cahilla (w niebieckiej koszulce) i Ryana Masona Getty Images / Clive Rose / Moment zderzenia głowami Gary'ego Cahilla (w niebieckiej koszulce) i Ryana Masona

- Mam szczęście, że żyję - mówił dwa tygodnie po całym zdarzeniu. Zapamięta je do końca życia. 22 stycznia 2017 roku w walce o górną piłkę z Gary'm Cahillem obaj piłkarze zderzyli się głowami. Mason od razu został przewieziony do szpitala. Tam stwierdzono złamanie czaszki i natychmiast przeprowadzono operację. 

- Pamiętam wszystko do momentu operacji. Dośrodkowanie, główkę, leżenie na boisku i przyjazd karetki. Byłem pełen obaw. Leżąc na boisku, dosłownie czułem, jak bomba eksplodowała w mojej głowie - mówił Mason.

26-latek wierzył, że jest w stanie wrócić do piłki. W czerwcu zaczął nawet trenować indywidualnie, ale nie spełniły się jego nadzieje na ponownie występy na angielskich boiskach. 

"Z głębokim żalem musimy ogłosić, że po obrażeniach głowy poniesionych w dniu 22 stycznia 2017 r. Ryan Mason musi zakończyć karierę. Ryan radził się wielu światowej sławy neurologów i neurochirurgów, ale wszyscy odradzali mu powrót na boisko" - czytamy w oświadczeniu Hull City.

Chirurdzy musieli zainstalować w czaszce Ryana Masona 14 metalowych płytek, które połączyli 42 szwami.

Źródło: Źródło: "The Sun"
Mason to wychowanek Tottenhamu Hotspur. W sierpniu 2016 roku Hull City zapłaciło za niego 15 mln euro, a w marcu 2015 roku zadebiutował w reprezentacji Anglii. Do momentu odniesienia kontuzji był podstawowym zawodnikiem Hull City.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
The Sun, Twitter
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×