Sparingowo: trzecia porażka z rzędu Ruchu Chorzów

Na zakończenie zgrupowania na Cyprze piłkarze Ruchu Chorzów przegrali z białoruskim FK Homel 1:3. Była to trzecia z rzędu porażka podopiecznych Juana Ramona Rochy.

Michał Piegza
stadion Ruchu Chorzów Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów
Dwa dni po spotkaniu sparingowym z Gandzasarem Kapan Ruch Chorzów, w ostatniej grze kontrolnej podczas zgrupowania na Cyprze, zmierzył się z białoruskim FK Homel. Do gry trener Juan Ramon Rocha desygnował większość zawodników, którzy walczą o grę w pierwszej jedenastce.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Niebieskich. W 6. minucie do siatki trafił testowany w Ruchu Grek Armando Goufas. Rywale dość szybko wyrównali, w 17. minucie gola zdobył Lassina Dao.

FK Hommel na prowadzenie wyszedł w 72. minucie, kiedy do siatki ponownie trafił Dao. Tym razem zdobył gola z rzutu karnego, który wywołał sporo kontrowersji. Chorzowianie długo nie potrafili pogodzić się z decyzją sędziego. Chorzowian dobił Anton Szramczenko w 86. minucie.

W piątek piłkarze Ruchu wracają do Polski. W kolejnym tygodniu rozegrają co najmniej jeszcze jeden mecz kontrolny. Inauguracja rundy wiosennej przy Cichej odbędzie się 3 marca. O godzinie 18 chorzowianie podejmą Drutex-Bytovię Bytów.

Ruch Chorzów - FK Hommel 1:3 (1:1)
1:0 - Goufas 6'