Bundesliga: RB Lipsk poległ we Frankfurcie

Eintracht Frankfurt to największa sensacja niemieckiej Bundesligi. Klub ten pokonał RB Lipsk 2:1 i awansował na trzecie miejsce w tabeli i jest coraz bliżej europejskich pucharów.
Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA/ARMANDO BABANI / Kevin-Prince Boateng i Simon Falette

Poniedziałkowy wieczór to nowy termin dla meczów Bundesligi. Starcie Eintrachtu Frankfurt z RB Lipsk było niejako testem, który wypadł pozytywnie. Fani zgromadzeni na obiekcie we Frankfurcie oglądali ciekawe spotkanie, zakończone triumfem gospodarzy. Tym samym Eintracht awansował na trzecie miejsce w tabeli, a do drugiej Borussii Dortmund traci tylko punkt.

Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych. Już w 13. minucie RB Lipsk objęło prowadzenie. Po dograniu Konrada Laimera piłkę do siatki skierował Jean-Kevin Augustin. Eintracht momentalnie rzucił się do odrabiania strat i chciał jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

Założenie to udało się zrealizować gospodarzom w 22. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego David Abraham odegrał głową do Timothy'ego Chandlera, a ten z najbliższej odległości pokonał bramkarza klubu z Lipska. Po chwili było już 2:1 dla Eintrachtu. Tym razem Ante Rebić wyłożył piłkę Kevinowi-Prince'owi Boatengowi, a ten z piętnastu metrów precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Druga połowa zaczęła się z opóźnieniem w związku z protestem kibiców, którzy na boisko wyrzucili setki piłeczek tenisowych. Grę rozpoczęto dopiero po ich uprzątnięciu, w czym pomagali piłkarze obu ekip. Po przerwie gra się zaostrzyła, łącznie ośmiu piłkarzy zostało ukaranych żółtymi kartkami. Emocji nie brakowało, ale bramki już nie padły.

Eintracht Frankfurt - RB Lipsk 2:1 (2:1)
0:1 - Jean-Kevin Augustin 13'
1:1 - Timothy Chandler 22'
2:1 - Kevin-Prince Boateng 26'

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Eintracht Frankfurt zakończy sezon na podium Budesligi?