LE: Red Bull Salzburg podciął skrzydła Realowi Sociedad. Aduriz odpoczywał

Red Bull Salzburg zwyciężył 2:1 z Realem Sociedad i awansował do najlepszej "16" Ligi Europy. W grze o trofeum pozostaje inna drużyna z kraju Basków - Athletic Bilbao. Jej lider Aritz Aduriz grał tylko przez kilkanaście minut.

Red Bull Salzburg Materiały prasowe / Sportklub / Red Bull Salzburg
Pierwszy mecz Red Bulla Salzburga z Realem Sociedad zakończył się remisem 2:2 wskutek gola Austriaków w 94. minucie. W rewanżu mógł skupić się na bronieniu, ale był świadomy, że w rywalizacji z dotychczas najbardziej bramkostrzelnym klubem Ligi Europy może to być zgubna koncepcja. Dlatego zaatakował i w 10. minucie wyszedł na prowadzenie 1:0. Munas Dabbur skorzystał z dośrodkowania z prawego skrzydła. Real Sociedad odpowiedział w pierwszej połowie trafieniem Raula Navasa na 1:1 i rezultat dwumeczu pozostał na ostrzu noża.

Baskowie sforsowali defensywę, która straciła gola w dwóch z ostatnich siedmiu meczów u siebie w europejskich pucharach. Aby awansować musieli zrobić to po raz drugi. Zadania nie wykonali, stracili zawodnika i w dziesięciu gola na 1:2. Red Bull przedłużył swoją passę bez porażki, która trwa od 27 sierpnia.

Olympique Marsylia zabrał na rewanż z SC Braga trzy gole zaliczki. W tej sytuacji pojedynek w Portugalii nie zapowiadał się elektryzująco. Na szczęście Andre Horta podgrzał jego atmosferę golem na 1:0 dla gospodarzy w 31. minucie. Marsylia praktycznie nie odpowiadała, nie oddała w pierwszej połowie celnego uderzenia i koncentrowała się na bronieniu. Po przerwie przedstawiciel Ligue 1 grał już trochę aktywniej i utrzymał wynik premiowany awansem.

Athletic Bilbao przystąpił do rewanżu ze Spartakiem Moskwa bez Aritza Aduriza w podstawowym składzie. Doświadczony napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców Ligi Europy. Na koncie ma siedem goli. Baskowie zagrali bez swojego lidera na ocenę mierną. Przegrali u siebie 1:2, ale awansowali, ponieważ w stolicy Rosji zwyciężyli tydzień temu 3:1.