LE: Lazio rozszarpało FCSB, a klub Tomasza Kędziory zatrzymał przeciwnika

Lazio wygrało 5:1 rewanż z FCSB i awansowało do najlepszej "16" Ligi Europy. Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w podstawowym składzie pozostaje w walce o trofeum po remisie 0:0 z AEK-iem Ateny.

Lazio Rzym Getty Images / Marco Rosi / Lazio Rzym
Włoskie media nie awizowały Ciro Immobile w podstawowym składzie Lazio na rewanż z FCSB. Trener Simone Inzaghi sięgnął jednak po swoją najmocniejszą strzelbę, żeby zwiększyć szansę na odwrócenie wyniku 0:1 z Rumunii. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Immobile zrobił swoje w 7. minucie, kiedy wpakował piłkę z bliska do siatki przyjezdnych.

Przewaga rzymian rosła, mieli następne szanse, ale nie bez powodu w Italii mawia się, że nikt nie stworzy tylu sytuacji podbramkowych, ile Lazio zmarnuje. Sam Immobile mógł mieć hat-tricka w pół godziny. Skoro najlepszy snajper Serie A pudłował, Biancocelesti nie mogli być jeszcze spokojni o wynik. Przełom nastąpił w 35. minucie, kiedy gola na 2:0 strzelił Bastos po dośrodkowaniu Luisa Alberto z rzutu rożnego. Obrońca pojawił się na boisku niewiele wcześniej za kontuzjowanego Martina Caceresa. W 43. minucie Immobile trafił na 3:0 po podaniu Felipe Andersona, który rozgrywał najlepsze zawody od wielu tygodni.

W poniedziałek rzymianie wygrali 2:0 z Hellasem Werona, a w czwartek rozszarpali FCSB, więc wysłali sygnał, że wracają do równowagi po nieudanym okresie. W 51. minucie Anderson poszedł za ciosem i do asysty dorzucił trafienie na 4:0. Od tego momentu podopieczni Inzaghiego uspokoili grę i sporadycznie pozwalali gościom na groźny atak. W 71. minucie Ciro skompletował hat-tricka i jednocześnie zdobył swojego piątego gola w tym tygodniu. Lazio zwyciężyło ostatecznie 5:1.

Tomasz Kędziora był ponownie w podstawowym składzie Dynama Kijów. W poprzednim meczu z AEK-iem Ateny drużyna Polaka zremisowała 1:1 i jej sytuacja przed rewanżem u siebie była dobra. Nie mogła jednak pozwolić sobie na błąd w obronie. Dynamo było pod presją, ponieważ ze statystycznego punktu widzenia przeważał AEK. Nie pozwoliło jednak Grekom na zdobycie gola i po bezbramkowym remisie pozostało w walce o trofeum.

Villarreal CF musiał strzelić minimum dwa gole w rewanżu z Olympique Lyon po porażce 1:3 we Francji. Stwarzanie sytuacji podbramkowych nie przychodziło jednak przedstawicielowi Primera Division łatwo. Przez kwadrans nie oddał celnego uderzenia, a po 45 minutach miał takie dwa na koncie. To niewiele, więc konsekwentnie broniący Lyon zbliżał się dużymi krokami do awansu. W 85. minucie Bertrand Traore zatopił Żółtą Łódź Podwodną golem na 1:0 po kontrataku.

Swoją wyższość nad przeciwnikiem potwierdzili piłkarze Atletico Madryt i Sportingu Lizbona. Drużyna Diego Simeone przywiozła z Kopenhagi trzy gole zaliczki, a Portugalczycy dwa z Astany. Na własnym stadionie madrytczycy ponownie zwyciężyli, a Sporting zremisował efektowne spotkanie 3:3.