Premiership: Man Utd o krok od mistrzostwa, czyste konto Fabiańskiego

Kolejne trzy punkty do swojego dorobku punktowego może dopisać Manchester United. Oznacza to, że Czerwone Diabły są coraz bliżej wywalczenia trzeciego z rzędu mistrzostwa Anglii. W sobotę MU pokonało na Riverside Stadium Middlesbrough 2:0. Natomiast Arsenal Londyn pokonał Portsmouth 3:0, a czyste konto w barwach Kanonierów zachował Łukasz Fabiański.

W tym artykule dowiesz się o:

Sir Alex Ferguson, mając na uwadze wtorkowy rewanż z Arsenalem Londyn w półfinale Ligi Mistrzów, nie skorzystał ze wszystkich swoich piłkarzy. Zabrakło m.in.: Cristiano Ronaldo, Edwina Van der Sara, Rio Ferdinanda, a z ławki rezerwowych na boisku pojawił się Carlos Tevez. Jednak Middlesbrough i tak nie było w stanie zdobyć choćby punktu.

W 25. minucie Man Utd wyszło na prowadzenie za sprawą najlepszego Piłkarza Roku Ryana Giggsa. Tuż po zmianie stron Park Ji-Sung podwyższył na 2:0 i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Middlesbrough jest coraz bliżej spadku, a Man Utd jest o krok od mistrzostwa.

Czyste konto zachował Łukasz Fabiański. Arsenal Londyn pojechał na Fratton Park na mecz z Portsmouth w rezerwowym składzie. Próżno było szukać takich piłkarzy jak: Emmanuel Adebayor, Cesc Fabregas, Robin Van Persie czy Kolo Toure. Jednak mimo to Portsmouth nie miało żadnych szans w spotkaniu z Arsenalem. Kanonierzy wygrali 3:0, a dwie bramki strzelił Nicklas Bendtner. Jedną dołożył Carlos Vela. Polski bramkarz grał dobrze i zachował czyste konto.

Trzy gole zdobyła również Chelsea Londyn. The Blues w derbach Londynu pokonali Fulham 3:1, a aż trzy gole padły w pierwszych dziesięciu minutach. Już w pierwszych sekundach spotkania Nicolas Anelka trafił do siatki The Cottagers, lecz ci odpowiedzieli 180 sekund później za sprawą Erika Nevlanda. W 10. minucie Chelsea na prowadzenie ponownie wyprowadził Florent Malouda, a Didier Drogba ustalił wynik spotkania.