Ernesto Valverde wściekły na sędziego. "Tego nie da się wytłumaczyć"

Trener Barcelony Ernesto Valverde nie ukrywał złości na sędziego meczu swojej drużyny z UD Las Palmas (1:1). Jego zdaniem decyzja Mateu Lahoza o rzucie karnym była wielką pomyłką. - Tego nie da się wytłumaczyć - powiedział Hiszpan.

Tomasz Skrzypczyński
Ernesto Valverde Reuters / Rafael Marchante / Na zdjęciu: Ernesto Valverde
FC Barcelona była zdecydowanym faworytem czwartkowego meczu 26. kolejki La Liga z UD Las Palmas. Kanaryjczycy spisują się fatalnie, tracą mnóstwo bramek i zajmują dopiero 18. miejsce w ligowej tabeli. Dla Dumy Katalonii mieli być tylko tłem.

Spotkanie zakończyło się jednak sensacyjnym remisem 1:1, a duży wpływ na wynik spotkania miał sędzia Antonio Mateu Lahoz. Hiszpański arbiter, znany ze swoich absurdalnych pomyłek i tym razem dał popis swoich "umiejętności", podejmując niezrozumiałe decyzje.

Sędzia mylił się w obie strony, jednak trener gości Ernesto Valverde miał po końcowym gwizdku ogromne pretensje o sytuację z początku drugiej połowy meczu. Wówczas Lahoz podyktował rzut karny dla gospodarzy, choć wydawało się, że w polu karnym faulowany był obrońca Barcelony Thomas Vermaelen.

- Nie mam pojęcia, co sędzia odgwizdał w tej sytuacji. Nie wie tego nikt z nas i nie da się tego wytłumaczyć. Mam nadzieję, że wkrótce obejrzy on tę sytuację w telewizji i wyjaśni, o co mu chodziło. My nadal tego nie rozumiemy - mówił zdenerwowany Valverde, znany dotąd ze stonowanych wypowiedzi.

Jak pokazała hiszpańska telewizja, Lahoz odgwizdał rzut karny z powodu zagrania piłki ręką przez Lucasa Digne'a. Arbiter nie będzie mógł się jednak wytłumaczyć z sytuacji z 45. minuty, gdy bramkarz gospodarzy zagrał piłkę ręką poza polem karnym, a jedyną decyzją sędziego było... zakończenie pierwszej połowy.

Po remisie na Wyspach Kanaryjskich przewaga Barcy nad rozpędzonym Atletico zmalała do pięciu punktów. Obie drużyny zmierzą się ze sobą już w najbliższą niedzielę w hicie 27. kolejki La Liga. Spotkanie odbędzie się na Camp Nou.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona wywalczy w tym sezonie tytuł mistrza Hiszpanii?