Bundesliga: powrót Werderu Brema

Werder Brema uratował remis w starciu z Borussią M'gladbach. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Łukasz Witczyk
Werder Brema Getty Images / Christof Koepsel / Werder Brema
Borussia M'gladbach już w 5. minucie objęła prowadzenie. Błąd defensywy rywali wykorzystał Denis Zakaria, który w polu karnym przejął piłkę i strzałem z ostrego kąta pokonał golkipera Werderu. To nie był jedyny błąd obrońców ekipy z Bremy. W 33. minucie piłkę do własnej bramki skierował Niklas Moisander.

Po przerwie bremeńczycy wyciągnęli wnioski i starali się odrobić straty. Już w 49. minucie blisko zdobycia gola był Thomas Delaney, ale minimalnie spudłował. Dla Borussii był to sygnał ostrzegawczy, po którym gospodarze nie wyciągnęli wniosków i oddali inicjatywę rywalom.

Werder wykorzystał to w 59. minucie. Tym razem Delaney był już skuteczny i uderzył głową nie do obrony. Asystę przy tym trafieniu zanotował Max Kruse. Do wyrównania doprowadził Aron Johannsson, który wykorzystał podanie Jerome'a Gondorfa.

Borussia M'gladbach - Werder Brema 2:2 (2:0)
1:0 - Denis Zakaria 5'
2:0 - Niklas Moisander (sam.) 33'
2:1 - Thomas Delaney 59'
2:2 - Aron Johannsson 78'

Czy Werder Brema utrzyma się w Bundeslidze?