Dublet Cristiano Ronaldo. Szczęśliwe zwycięstwo Realu Madryt

Real Madryt nie był drużyną lepszą od SD Eibar, ale na boisku rywala zwyciężył 2:1. Do przerwy Królewscy prowadzili po golu Ronaldo, wyrównał chwilę po zmianie stron Ramis. Zwycięską bramkę w 84. minucie zdobył Portugalczyk.

Michał Piegza
Cristiano Ronaldo Getty Images / Juan Manuel Serrano / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Real Madryt długo rozkręcał się w meczu z Eibar. To gospodarze przez długie minuty mieli więcej z gry. Jednak nie potrafili swoich akcji zakończyć strzałem. W końcu udało się to w 19. minucie Kike, Keylor Navas sparował piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową źle uderzył niepilnowany Joan Jordan.

W końcu do gry wziął się Real, który dał wyszaleć się rywalom i w 33. minucie objął prowadzenie. Luka Modrić po przechwycie piłki w środku pola dograł do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kapitalnie przyjął futbolówkę i w sytuacji sam na sam trafił do bramki. Dziewięć minut później CR7 groźnie uderzył z ok. 15 metrów, ale Marko Dmitrović kapitalnie obronił.

Po przerwie Eibar ponownie zaatakowało. W 50. minucie z dośrodkowania Gonzalo Escalante wyszedł strzał, który końcami palców na rzut rożny wybił Navas. Chwilę później był już remis. Z kornera dograł Pedro Leon, a Ivan Ramis z kilku metrów głową uderzył nie do obrony.

Po dość niespodziewanej stracie gola, Królewscy zepchnęli gospodarzy pod ich bramkę. W 54. minucie sprytnie, ale niecelnie uderzył Ronaldo. Z kolei kilkadziesiąt sekund później obok słupka przymierzył, wracający po kontuzji, Luka Modrić. Chorwat napędzał akcje gości. W 62. minucie wydawało się, że nic nie ochroni miejscowych od straty gola. Strzał Cristiano Ronaldo z kilku metrów fenomenalnie obronił Dmitrović.

W kolejnych minutach to Eibar było bliższe zdobycia zwycięskiej bramki. Gospodarzom brakowało skuteczności. Szanse marnowali kolejno Takashi Inui, Paulo Oliveira oraz Kike.

Real długo nie potrafił zagrozić gospodarzom. To jednak Królewscy zadali decydujący cios. W 84. minucie gospodarze stracili piłkę na własnej połowie, goście rozegrali akcję. Z lewej strony dośrodkował Dani Carvajal, a Ronaldo głową z pięciu metrów zdobył zwycięską bramkę dla gości.

SD Eibar - Real Madryt 1:2 (0:1)
0:1 - Ronaldo 33'
1:1 - Ramis 51'
1:2 - Ronaldo 84'

SD Eibar: Marko Dmitrović - Ander Capa, Ivan Ramis (67' Paulo Oliveira), Anaitz Arbilla, Jose Angel - Dani Garcia, Gonzalo Escalante (85' Papakouli Diop) - Pedro Leon, Joan Jordan, Takashi Inui (87' Charels) - Kike.