Serie A: kompromitacja Sampdorii Genua w starciu z FC Crotone. Bezbarwny Karol Linetty, Dawid Kownacki nie grał

Z pewnością nie tak wyobrażała sobie Sampdoria wyjazd do Crotone. Ekipa z Genui zaprezentowała się fatalnie i przegrała w 28. kolejce Serie A z miejscowym FC 1:4. Karol Linetty spędził na boisku całe spotkanie, a w ogóle nie zagrał Dawid Kownacki.
Tomasz Rosiński
Getty Images / Maurizio Lagana / Adrian Stoian (po lewej) i Karol Linetty (po prawej)

Sampdoria (6. miejsce), która przystępowała do meczu bez kontuzjowanego Bartosza Bereszyńskiego, ale z Karolem Linettym (wyszedł w podstawowym składzie) i Dawidem Kownackim, była faworytem niedzielnego starcia z walczącym o utrzymanie Crotone (21. lokata). Jednakże gospodarze zaprezentowali się zdecydowanie lepiej i nie dali szans rywalom, zdobywając cenny komplet punktów.

Wydawało się, że podopieczni Marco Giampaolo od początku rywalizacji rzucą się do frontalnych ataków i zdominują boiskowe wydarzenia, ale tak się nie stało. Wręcz przeciwnie - to gospodarze dość niespodziewanie narzucili swój styl gry i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Wówczas rzut rożny wykonywał Federico Ceccherini, a do piłki dopadł Marcello Trotta, który mocnym strzałem wpakował ją do siatki.

Przyjezdni grali zwyczajnie słabo, mieli problemy z wymianą kilku celnych podań, a po dwudziestu trzech minutach przegrywali już 0:2. Sędzia podyktował rzut karny dla Crotone za faul we własnej "szesnastce" w wykonaniu Jacopo Sali. Co prawda Trotta nie wykorzystał "jedenastki", bo Emiliano Viviano obronił, lecz uderzenie z bliskiej odległości dobił Adrian Stoian.

Drużyna z Crotone nie zamierzała zwalniać tempa i w 36. minucie miała już trzy trafienia przewagi, zaś dublet po indywidualnej akcji skompletował Marcello Trotta. W pierwszej połowie zawodów więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron Sampdoria, która już nie miała nic do stracenia, próbowała odważniej zaatakować i dopięła swego dopiero w 70. minucie, kiedy bramkę po asyście Nicoli Murru zdobył Duvan Zapata.

Jednakże gości już nie było stać na nic więcej, natomiast w 85. minucie stracili jeszcze jednego gola. Samobójcze trafienie zanotował Matias Silvestre.

Karol Linetty podczas tej konfrontacji był praktycznie niewidoczny. Polak w 66. minucie za faul został ukarany przez arbitra żółtą kartką.

4:1 - Matias Silvestre 85' (sam.)

FC Crotone: Alex Cordaz - Bruno Martella, Marco Capuano, Federico Ceccherini, Davide Faraoni - Ahmad Benali, Rolando Mandragora, Adrian Stoian (63' Andrea Barberis) - Andrea Nalini (70' Simy), Marcello Trotta, Federico Ricci (84' Mario Sampirisi).

Sampdoria Genua: Emiliano Viviano - Jacopo Sala (59' Dennis Praet), Matias Silvestre, Gianmarco Ferrari, Nicola Murru - Edgar Barreto, Lucas Torreira (55' Leonardo Capezzi), Karol Linetty - Gaston Ramirez (31' Duvan Zapata) - Gianluca Caprari, Fabio Quagliarella.

Żółte kartki: Bruno Martella (FC Crotone) oraz Nicola Murru, Karol Linetty (Sampdoria Genua).

Sędziował: Paolo Mazzoleni.

*w 23. minucie Marcello Trotta (FC Crotone) nie wykorzystał rzutu karnego - Emiliano Viviano obronił.